Kreigs Brīns nākamo sezonu aizvadīs WRC komandā “M-Sport Ford”

06/10/2021 |

Foto: M-Sport

“M-Sport Ford” komanda ir parakstījusi līgumu ar īru pilotu Kreigu Brīnu, kurš līdz ar to tās sastāvā ar “Rally1” klases auto nākamgad aizvadīs pilnu sezonu pasaules rallija čempionātā. Kontrakts noslēgts uz diviem gadiem.

Pēdējos trīs gadus Brīns bija viens no “Hyundai” komandas pilotiem, taču nevienā no sezonām nav piedalījies visos posmos. Šogad sportists aizvadījis piecus no desmit posmiem, visos guvis punktus, bet Somijā un Beļģijā pat finišēja otrais, kamēr svētdien Somijā finišēja trešais. Kopvērtējumā viņš šobrīd ir sestajā pozīcijā, apsteidzot vairākus braucējus, kas piedalījušies visās sacīkstēs.

No nākamās sezonas WRC klases mašīnas nomainīs jaunie “Rally1” spēkrati, kas būs aprīkoti ar hibrīda tehnoloģijām. Vienu no “M-Sport” vienības automobiļiem “Ford Puma Rally1” visos posmos pilotēs šobrīd 31 gadu vecais Brīns. Šo mašīnu viņš jau izmēģinājis testos Anglijā un šomēnes viņam paredzēti izmēģinājumi uz asfalta seguma Spānijā.

Savā līdzšinējā karjerā Brīns sasniedzis visai daudz. 2011. gadā viņš kļuva par “WRC Academy” uzvarētāju, bet 2012. gadā kļuva par pasaules čempionu SWRC klasē. 2013. un 2014. gadā īrs ieņēma trešo vietu Eiropas rallija čempionātā, bet 2015. gadā jau kopvērtējumā bija otrais. Pirms pievienošanās “Hyundai” komandai Brīns pasaules čempionātā vairākus gadus pārstāvēja “Citroen”, guva pāris pjedestālus, bet uzvaras posmos vēl nav izcīnījis.

Brīns ir pirmais pilots, kuru “M-Sport Ford” komanda apstiprinājusi uz nākamo WRC sezonu, lai gan nojaušams, ka sastāvā paliks francūzis Adrijēns Formū, kurš aktīvi strādā pie jaunā spēkrata attīstīšanas. Tāpat tiek ziņots, ka komanda nākamgad visticamāk startēs ar trim mašīnām, un trešo savā starpā, aizvadot nepilnas programmas, varētu pilotēt Gass Grīnsmits un deviņkārtējais WRC čempions Sebastjēns Lēbs. Tas gan vēl nav apstiprināts.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool