“Targa Florio” rallijā Baso spraigā cīņā uzveic WRC pilotu Brīnu

Iepriekšējās nedēļas nogalē Sicīlijā tika aizvadīts Itālijas rallija čempionāta trešais posms “Targa Florio Rally”, uzvaru sacīkstēs izcīnot Džandomeniko Baso, kurš pēc aizvadītās spraigās cīņas vien par 2.4 sekundēm uzveica pasaules rallija čempionāta (WRC) dalībnieku Kreigu Brīnu.

Brīnam šī bija ļoti emocionāla atgriešanās “Targa Florio” rallijā, kur pēdējo reizi īru pilots startēja 2012. gadā, kad traģiskā avārijā gāja bojā viņa stūrmanis Gerets Robertss. Šoreiz viņa pastāvīgā līdzbraucēja Pola Neigla vietu ieņēma Lūiss Louka, un “Hyundai Motorsport” rūpnīcas ekipāža cīņā izgāja ar R5 klases auto.

Sacīkstēs bija jāveic deviņi asfalta ātrumposmi 82 kilometru garumā, un sākotnēji par līderi bija kļuvis Damjano de Tomaso. Pēc trešā dopa pirmo vietu pārņēma Baso, noturoties vadībā līdz finišam, bet Brīns šajās sacīkstēs bija ātrākais vienā no ātrumposmiem, taču brauca ļoti stabili, spēja pacelties uz otro vietu un finišā zaudēja uzvarētājam vien pāris sekundes. De Tomaso ierindojās trešajā vietā. Baso savukārt šī ir pirmā uzvara “Targa Florio Rally” viņa karjerā.

Dzinēja problēmu dēļ, kas piemeklēja jau treniņbraucienos, līdz startam netika spēcīgais Andreā Kruņola, bet daudzkārtējais šo sacīkšu uzvarētājs un daudzu titulu īpašnieks Paolo Andruči izstājās tehnisku problēmu dēļ. Viņš gan sacīkstēs piedalījās ar “Renault Clio Rally4” priekšpiedziņas mašīnu, kam tas bija debijas rallijs.

Atsevišķi no Itālijas čempionāta ieskaites risinājās cīņa WRC klasē, kur par uzvarētāju kļuva vairākkārt pasaules vicečempiona lomā pabijušais Tjerī Noivils, bet aiz viņa palika Ole Kristians Veibijs, kurš ikdienā startē R5 kategorijā, bet šoreiz arī brauca ar WRC mašīnu. Viņš Noivilam finišā zaudēja 42 sekundes.