Vītols sasniedz trešo vietu Lielbritānijas rallijkrosa otrajā posmā

06/12/2020 |

Foto: Facebook.com/roberts.vitols26

Lidenhilā sestdien noslēdzies Lielbritānijas rallijkrosa čempionāta otrais posms, kurā “Super1600” klasē trešo vietu sasniedza Latvijas braucējs Roberts Vītols. Tiesa, cīņas gaita nebija tik viennozīmīga kā varēja likties.

Finālā Roberts guva trešo vietu, sešu apļu laikā līderim piekāpjoties par 5,9 sekundēm. Pirmās pozīcijas guva divi Eiropas vadošās “Super1600” klases komandas “Volland Racing” braucēji, taču nedaudz negaidītā secībā – Eiropas “gandrīz čempionu” Juriju Beļevski uzveica beļģu debitants Kobe Pauvelss, pārspējot krievu par 1,2 sekundēm.

Arī Vītolam bija sava iespēja pārsteigumam – pirmajā kvalifikācijā tieši Roberts bija ātrākais, aiz sevis atstājot visus konkurentus. Panākumu veidoja īpatnējais trases stāvoklis, kas ļāva paspēlēties ar riepu izvēli. Tālāk, žūstošā trasē, “Audi” braucēji kļuva arvien ātrāki. Klases ietvaros (“Super1600” brauca kopā ar “Supernational” braucējiem) otrajā braucienā uzvarēja Beļevskis, Pauvelss otrais, bet Vītols ceturtais, piekāpjoties ar Skotam. Trešajā braucienā Pauvelss ar uzvaru deva mājienu, ka ir gatavs cīnīties arī par uzvaru. Beļevskis klasē otrais, Vītols trešais, bet Skots tūlīt aiz viņa.

Roberts Vītols: “Braucu, cik varēju, no savas mašīnas izspiedu visu, kas bija iespējams. Taču “Volland” “Audi” mašīnas sausā trasē pārliecinoši izbrauc no pagriezieniem un tikpat pārliecinoši aizbrauc prom. Nav prieka par šo trešo vietu, jo palika sajūta, ka varētu ar viņiem paspēlēties, ja vairāk nāktu palīgā laika apstākļi. Pēc uzvarētas pirmās kvalifikācijas otrajā trase vēl nebija pilnībā sausa, tāpēc pamēģināšanas nolūkos uzlikām lietus riepas. Starts izdevās lielisks, tomēr mašīna pārāk daudz slīdēja, lai varētu izglābt braucienu, tas bija jānoraksta. Uz trešo kvalifikāciju cītīgāk pastrādājām ar regulējumiem, uzlikām sausā laika riepas, jo trasi nu jau varēja saukt par sausu, ar dažām slapjām un slidenām vietām. Izdevās vēl viens lielisks starts, pēc kura uzreiz devos džokera aplī. Taču nonācu aiz viena “Supernational” klases BMW, kurš man atņēma laiku, taču garām viņam netiku, jo līkumu izejās tas ar jaudu skrēja prom. Ja trase būtu brīva, bija labas izredzes paspēkoties ar vismaz vienu no “Audi”. Fināls jau bija sausā trasē, vienīgi pirmajā līkumā slīdēju. Tad vairs nebija variantu, viņi aizbrauca.”

Roberta tēvs, menedžeris un mehāniķis Uģis Vītols piedzīvoto uztver filozofiski un pozitīvi: “Tātad noskaidrojām – ja viss standarta režīmā, bez pārsteigumiem, ja trase ir sausa, ar Eiropas “Audi” cīnīties ir nereāli. Vērojot šo dienu, kā arī klātienē redzētos Eiropas posmus un video, arvien vairāk rodas sajūta, ka šīs mašīnas daudz izdara braucēja vietā. To ir grūti izstāstīt, kāpēc tā liekas. Taču mašīnu uzvedība kādās situācijās liek domāt, ka konkrēto niansi neveic cilvēks, bet gan auto – kompjūters, dators, sauc to kā gribi. Savukārt, kad trase ir slapja, braucējiem ir jāsāk strādāt un risināt situācijas, un mašīna kļūst pavisam citādi, ne tik “tīra” savās darbībās. Varbūt tās ir tikai manas pārdomas, bet esmu šādu sajūtu guvis. Kopumā prieks par mūsu mazo komandu. Darba šodien bija ļoti daudz, visu dienu melnām mutēm. Darbs ar riepām, regulējumiem. Šī, kā jau domājām, bija pamatīga skola. Un man gribas teikt, ka uz Eiropas fona, iztēlojoties pārējos Eiropas čempionāta dalībniekus, izskatījāmies gana pieklājīgi. Sevišķi, ja ņem vērā, ka šī ir motoru, jaudas trase. Skaidrs, ka nomāc tas, ka nav iespējas cīnīties, ja trase ir sausa. Taču nestandarta apstākļos parādās izredzes un iespējas. Ļoti labi, ka ir šāda iespēja pamērīties.”

Šodien tiks aizvadīts Lielbritānijas čempionāta trešais posms.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool