Vaiņodes lidlaukā aizvadītas rallija supersprinta formāta sacīkstes

06/11/2017 |

Foto: STOP the TIME photography

Sestdien, 4. novembrī Vaiņodes lidlauka teritorijā norisinājās EVEautosports organizētais autosprints Vaiņode 2017.  Sacensības norisinājās pēc rallija supersprinta formāta, dalībniekiem bija jāveic četri ātruma posmi. Uz starta stājās 73 dalībnieki septiņās ieskaites klasēs.

Vairums dalībnieki bija no Kurzemes puses, bet netrūka sportisti arī no citām Latvijas pilsētām. Absolūti ātrāko laiku uzrādīja Edgars Tralla no Smiltenes ar Audi A4 automašīnu, otrā vieta absolūtajā vērtējumā Reinim Trūpam no Rīgas ar Honda Civic un absolūti labāko trijnieku noslēdz rīdzinieks Kristaps Sarma ar Mitsubishi EVO. Rezultāts tika noteikts summējot trīs labākos laikus no četriem braucieniem.

FWD klasē starp deviņiem dalībniekiem pārliecinoši ātrākais Reinis Trūps (Rīga, Honda Civic), otajā vietā zaudējot septiņpadsmit sekundes Andris Neilands (Kuldīga, Honda Civic) un trešais Ingus Timofejevs (Saldus, Honda Civic), trīs sekundes aiz otrās vietas. RWD klasē startēja divdesmit viens dalībnieks, pirmais Gvido Rozenblūms (Aizpute, BMW), zaudējot nedaudz vairāk par divām sekundēm, otrais Aivars Krastiņš (Kuldīga, BMW). Trešajā vietā Voldemārs Kalve (Kadaga, BMW). 4WD klasē uz starta stājās septiņi dalībnieki, no kuriem ātrākais Edgars Tralla (Smiltene, Audi A4), turpat arī otrās vietas ieguvējs Kristaps Sarma (Rīga, Mitsubishi EVO). Nedaudz atpaliekot no pirmo divu vietu ieguvējiem, trešais, Rūdolfs Grahoļskis (Talsi, Subaru Impreza).

Viskuplāk pārstāvētajā 2WD OPEN klasē, starp 24 dalībniekiem, pirmais Reinis Trūps (Rīga, Honda Civic), otrajā vietā Aivars Krastiņš (BMW, Kuldīga) un trešo vietu ieguva Latvijas rallijkrosa dalībnieks Māris Druva (Kuldīga, BMW). 4WD OPEN klasē gana līdzīgā cīņā Edgars Tralla (Smiltene, Audi A4) uzveica Kristapu Sarmu (Riga, Mitsubishi EVO). Nedaudz atpaliekot, trešais Uldis Karlovskis (Mērsrags, Subaru Impreza). Dāmu klasē šoreiz starta stājās viena dalībniece, bet ļoti spēcīga – Līga Artemenkova (Liepāja, Subaru Impreza), kura laurus plūc daudzos standartauto seriālos. Otra dāmu klases dalībniece Līga Kviesīte (Rīga, BMW) diemžēl tā arī neizgāja uz starta dēļ automašīnas tehniska defekta. Junioru klasē trīs dalībnieki, diemžēl tehnikas problēmu dēļ izstājās Kristaps Kronbergs (Alsunga, BMW). Liels prieks par jaunajiem dalībniekiem Renāru un Kristu. Renārs Lepiksons (Liepāja, Ford Puma) pirmais junioru klasē, otrajā vietā Krists Daugins (Saldus, VW Golf2).

Visi Vaiņode 2017 rezultāti pieejami ŠEIT.

Organizatori saka lielu paldies Vaiņodes lidlauka īpašniecei Inārai, kā arī Vaiņodes novada domei. Vislielākā pateicība visiem dalībniekiem, kuri parūpējās par aizraujošām un gana dramatiskām cīņām ātrajā un sarežģītajā Vaiņodes lidlauka trasē.

Izmantotie resursi:
www.eveautosports.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool