“Riga Baja” šogad papildināta ar aizraujošo Krustpils posmu

12/09/2012 |

Info: Ieva Brūna

„RE Autoclub” trešo reizi rīkotais rallijreids „Riga Baja” šogad notiks no 21. līdz 23. septembrim Jēkabpils, Krustpils un Viesītes apkārtnes ceļos. Krievijas čempionāta piektā posma dalībniekiem organizatori izveidojuši pilnīgi jaunu, 93 kilometrus garu Krustpils ātrumposmu.

„Riga Baja” pēdējos divos gados ir Krievijas rallijreida kalendārā, un tieši Latvijā 2010. un 2012. gadā tiek noteikts galīgais vietu sadalījums. Pieteikšanās startam „Riga Baja” notiks līdz pat 17. septembrim, kad arī kļūs zināms galīgais dalībnieku saraksts.

„Arī šogad mainījusies „Riga Baja” ģeogrāfija. Ja pirmajā gadā tā bija Madona, pagājušajā gadā -Jēkabpils, tad šogad mums ir izdevies izveidot jaunu 93 kilometrugaru ātrumposmu Krustpils apkārtnē. Trases jaunais posms būs ļoti interesants – daudz un dažādu konfigurāciju līkumi, tramplīni, grūti izbraucamas vietas. Ne pilots, ne stūrmanis nevarēs ne uz mirkli atslābt, jo nepārtraukti nepieciešams stūrēt,” uzsver „Riga Baja” direktors Raimonds Elbakjans. „No pagājušā gada distances esam saglabājuši110 kilometru garo Viesītes posmu, taču Krustpils posms jau ir kā nākamais solis kvalitātes virzienā.”

Krievijas rallijreida čempionātā šogad aizvadīti četri no pieciem posmiem. Sacensību dalībnieki februārī sacentās rallijreidā „Belogorje”, aprīlī – „Zoloto Kagana”, jūnijā – „Simbirskij Trakt”, jūlijā – „Silk Way”. Izšķirošie notikumi cīņā par Krievijas čempionāta medaļām notiks tieši Latvijā.

Pirms starta „Riga Baja” galvenie pretendenti uz uzvaru absolūtajā vērtējumā ir pašreiz pirmajā vietā esošais Sergejs Savenko un trešās pozīcijas īpašnieks Vladimirs Vasiļjevs, kuru rēķinā ir attiecīgi 38 un 30 punkti. Ņemot vērā, ka sezonas kopvērtējuma aprēķinā tiks ņemti vērā tikai trīs labākie rezultāti, tad abiem šiem pilotiem čempionu titula nodrošināšanai pietiek ar uzvaru Latvijas bezceļos. Krievijas komandu „Rusj-Sport” pārstāvošais latviešu pilots Aldis Vilcāns pašreiz ieņem sesto vietu.

„Informāciju par „Riga Baja” norisi saņēmuši visi interesenti gan Krievijā, gan Latvijā. Ņemot vērā, ka līdzdalība sacensībās ir katra braucēja brīvas gribas izpausme, tad neesam mākslīgi mēģinājuši palielināt Latvijas sportistu īpatsvaru „Riga Baja” dalībnieku pulkā,” piebilst Elbakjans. „Ar Krievijas sportistu atsaucību nav nekādu problēmu, jo šis ir valsts čempionāta pēdējais posms, kurā vēl ir iespējams gūt vērtīgos kopvērtējuma punktus. Nav noslēpums, ka krievu autosportistiem ir patīkami atbraukt uz tik tuvo Latviju, lai ne tikai sacenstos trasē, bet arī iepazītu mūsu valsti. Iespējams, ka „Riga Baja” nav tik grandiozi papildus pasākumi kā Krievijā, taču sportiskā ziņā viss ir augstā līmenī.”

„Riga Baja” programmā21. septembrapēcpusdiena Jēkabpilī ir veltīta mandātu saņemšanai, tehniskajai un administratīvajai komisijai.22. septembrīplkst. 12.30 Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā notiks oficiālā pasākuma atklāšana, bet plkst. 12.45 pirmās mašīnas starts sešu kilometru garajā pilsētas speciālajā ātrumposmā. Plkst. 14:50 un plkst. 17:20 tiks dots starts Krustpils ātrumposmiem – attiecīgi pirmajam un otrajam posmam rallijreida kalendārā.23. septembrīplkst. 9:40 un plkst. 12:00 mašīnas startēs Viesītes ātrumposmā – attiecīgi trešajā un ceturtajā. Plkst. 18.30 Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā „Riga Baja” noslēguma ceremonija.

„Riga Baja” būs viena no sastāvdaļām tajā nedēļas nogalē notiekošajam Jēkabpils „Motoru svētkiem”.  To programmā būs arī rallijsprints „Viduslatvija 2012”, kā arī Latvijas čempionāta noslēguma posma ātrumlaivām uz ūdens. Jēkabpilī, Brīvības ielā 289 izvietotajā „Riga Baja” servisa parkā būs apskatāmas Dakāras un FIA Pasaules kausa posmos startējušās rallijreida automašīnas.

Atgādināsim, ka par 2010. gada “Riga Baja” čempionu kļuva Krievijas “G-Force Motorsport” komandas braucējs Boriss Gadasins ar “Nissan Pick Up”. Viņš tuvāko sekotāju Jāni Nagli („RE Autoclub”, „Mitsubishi Pajero”) finišā apsteidza par sešām minūtēm un 30 sekundēm. Trešo vietu absolūtajā vērtējumā izcīnīja vēl viens “T1” klases pārstāvis Aleksandrs Miroņenko (“Nissan Frontier”).

2011. gada  „Riga Baja”, kas startēja Rīgā, bet nākamās divas dienas turpinājās Jēkabpils, Salas un Viesītes apkārtnes ceļos, uzvarēja Krievijas sportists Aleksandrs Želudovs („Nissan Frontier”, „Protechsport”). Želudovs kopvērtējumā par četrām minūtēm un 13 sekundēm apsteidza savu tautieti Bogdanu Novicki („G-Force Proto”, „Kievrallyraid”). Labākais no Latvijas sportistiem bija „RE Autokluba” pārstāvis Raivis Zeltiņš ar „Mitsubishi Pajero EVO”, kurš izcīnīja trešo vietu absolūtajā ieskaitē.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool