Brants ar “OSCar” automašīnu izcīna trešo vietu “Latvian Baja” sacensībās

Svētdien, 14. septembrī Jēkabpils Vecpilsētas laukumā noslēdzās piektās starptautiskās rallijreida sacensības “Latvian Baja 2014“, kurās startēja 22 pieredzējuši rallijreida sacensību dalībnieki no Latvijas, Kazahstānas, Somijas un Krievijas. Divās dienās sportisti veica aptuveni 600 km garu distanci Sēlpils, Viesītes un Krustpils apkaimē.

Absolūtajā vērtējumā labākā trīs dienu sacensībās izrādījās “Nart-Time“ ekipāža no Krievijas – Ruslans Misikovs un Vitālijs Jevtehovs ar BMW X3. Otro vietu absolūtajā vērtējumā ieguva dalībnieki no Somijas Jouni Ampuja (“RE Autoclub”, Mitsubishi Pajero), bet trešo – Toms Brants un Mārtiņš Tūters no Latvijas (OSCar).

“T2“ jeb standarta automašīnu klasē pirmo vietu izcīnīja Aleksandrs Terentjevs un Aleksejs Berkuts (“RE Autoclub”, Ford F150), tādejādi kļūstot par Krievijas 2014. gada čempioniem “T2” klasē. Aleksandrs Kolembets un Oļegs Šornikovs (“RE Autoclub”, Toyota LC 200) ieņēma otro godpilno vietu, bet trešo – Andrejs Rudskojs un Jevgenijs Zagarodjuks (Toyota LC 200).

“Reid Sport“ klasē uzvaru svinēja autosportists no Latvijas – Māris Vilcāns un Vladimirs Makarenko (“AVmotorsports”, Mitsubishi Pajero), otrajā vietā ierindojās Aleksandrs Kostrukovs un Jevgēnijs Pavlovs (“Za rulem-Sport”, GAZ 2704 ЕВ), bet trešo vietu ieguva Andris un Krists Feldmaņi no Latvijas (Mitsubishi Pajero Evolution).

Savukārt “Latvian Baja 2014” sacensību komandu ieskaitē pirmo vietu izcīnīja “RE Autoclub” komanda no Latvijas, otro un trešo vietu izcīnīja komandas no kaimiņzemes – attiecīgi “Nart Time” un “NRT Motorsport” komandas no Krievijas.

Par vissīvāko sacīkšu dienu izvērtās sestdiena, kad dažādu iemeslu – tehnisku un negadījumu dēļ – no sacensībām izstājās četras ekipāžas. “Re Autoclub“ pārstāvētie sportisti no Somijas Tapio Suominens un Markku Hurskainens, Reinis Trūps un Māris Baumanis, Vladimirs Tjupenkins un Igors Petenko, kā arī Alda un Dairas Vilcānu vadītā automašīna Nissan Pathfinder.

Info: Austra Jātniece