Rallijkrosa elektrifikāciju vēlreiz pārceļ

22/04/2020 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Elektrisko sacīkšu mašīnu ieviešanu pasaules rallijkrosa čempionātā Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) pārcēlusi uz 2022. gada sezonu. Lēmums pieņemts FIA Pasaules motoru sporta padomes (WMSC) rīkotajā e-balsojumā, kas notika pirmdien.

Jau iepriekš tika pieņemts lēmums par “Formula 1” un “Formula E” jauno tehnisko noteikumu ieviešanas pārcelšanu uz vēlāku laiku, bet tagad pārceltas arī rallijkrosā plānotās izmaiņas. Sākotnējais plāns paredzēja, ka uzņēmumā “Kreisel” ražotie elektriskie spēkrati jau nākamgad startēs kopā ar “Supercar” klases mašīnām, kas aprīkotas ar iekšdedzes dzinējiem.

“FIA arvien paliek uzticīga pasaules rallijkrosa čempionāta ieņemtajam attīstības virzienam, bet pašreizējā situācija liek mums pārcelt elektrisko automašīnu ieviešanu gadu uz priekšu, lai dalībniekiem būtu vairāk laika adaptēties un investēt,” sacīja FIA prezidents Žans Tods.

Vēl iepriekš tika plānots, ka elektriskās mašīnas pasaules čempionātā startēs jau šogad, taču tad iecere tika pārcelta uz 2021. gadu, lai dotu laiku vairāk komandām pieteikties dalībai. Kamēr “Peugeot” un “Volkswagen” rūpnīcas izteica gatavību piedalīties čempionātā, citi ražotāji nepiekrita sākotnēji izstrādātajiem tehniskajiem noteikumiem, kas galu galā tika mainīti. Plānotie noteikumi paredz, ka jaunās tehnoloģijas būs iespējams integrēt jau esošajās “Supercar” klases automašīnās.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool