Rallija čempions Tidemands aizvadīs pilnu “Euro RX” sezonu

18/03/2020 |

Zviedru autosportists Pontuss Tidemands, kurš pirms dažiem gadiem kļuva par pasaules čempionu rallijā, šogad plāno aizvadīt pilnu sezonu Eiropas rallijkrosa čempionātā, startējot spēcīgākajā klasē “Supercar”.

Neilgi pirms pieteikumu pieņemšanas beigām Tidemands noslēdzis līgumu ar “Hedstroms Motorsport” vienību, kas dos viņam iespēju aizvadīt visus “Euro RX” posmus ar “Volkswagen Polo Supercar” automašīnu.

Vēl pagājušās nedēļas nogalē Tidemands kļuva par pasaules rallija čempionāta Meksikas posma uzvarētāju WRC2 klasē. Tieši sacensību norises vietā viņš vienojās ar rallijkrosa komandas bosu Peteru Hedstrēmu par sadarbību.

“Lielākā problēma bija viņu satikt,” saka divkārtējais Zviedrijas rallijkrosa čempions Hedstrēms. “Pontuss tobrīd atradās Meksikā, kur ir deviņu laika joslu starpība un tobrīd aizvadīja pasaules rallija čempionāta sacensības. Tiklīdz mums izdevās aprunāties, burtiski minūtes laikā izdevās arī vienoties. Pats plānoju piedalīties pirmajos trīs “Euro RX” un “RallyX Nordic” posmos, bet pēc tam skatīšos, kur turpināt. Komandai būs mašīnas abos čempionātos.”

Tidemandam rallijkross nav sveša disciplīna. Jau pērn viņš aizvadīja četrus “Euro RX” posmu ar “Volkswagen Beetle”, pārstāvot “Per Eklund Motorsport” komandu un ieņemot astoto vietu kopvērtējumā, savukārt 2014. gadā piedalījās pasaules rallijkrosa čempionāta pirmajā sezonā, kur brauca ar EKS komandas “Audi S1”, arī izcīnot astoto vietu kopvērtējumā. Vairāk gan Tidemands braucis rallijā, 2017. gadā “Škoda Motorsport” sastāvā izcīnot pasaules čempiona titulu WRC2 klasē. Tāpat viņš ir 2013. gada JWRC čempions.

Izmantotie resursi:
www.fiaworldrallycross.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool