“Peugeot” Dakaras rallijā izcīna trešo uzvaru pēc kārtas

20/01/2018 |

Foto: dakar.com

Ar 120 km garu ātrumposmu Argentīnā finišējis 2018. gada Dakaras rallijs, par uzvarētājiem kļūstot Karlosam Sainsam, Eduardam Nikolajevam, Matiasam Valkneram un Ignacio Kasalem. Motociklu klasē “KTM” komanda ieguvusi jau 17. uzvaru pēc kārtas.

Jau piektdien Dakaras rallija dalībnieki sasniedza Argentīnas pilsētu Kordobu, kuras apkaimē šodien tika veikts noslēdzošais ātrumposms. Pēc dažiem dramatiskajiem notikumiem iepriekšējā dienā, sestdien kopvērtējuma līderiem atlika bez lieka riska finišēt, ko arī izdevās paveikt.

Jau pēc veiktiem 12 posmiem Karlosa Sainsa (“Peugeot”) pārsvars pār tuvāko sekotāju Stefanu Petranselu (“Peugeot”) vieglo auto klasē sasniedza 45 minūtes. Piektdien notikušajā 13. ātrumposmā Petransels avarēja, spēja finišēt, bet atkrita aiz pirmā trijnieka. Sainsam, kurš divas reizes kļuvis par pasaules čempionu rallijā, šī bija otrā uzvara Dakaras rallijā. “Peugeot” komanda tikmēr guvusi trešo uzvaru četros mēģinājumos, un tā šai rūpnīcai bija pēdējā Dakara. Iespējams, nākamgad uz starta neredzēsim arī Sainsu.

Lieliskus rezultātus šī gada Dakarā sasnieguši lietuvieši, kuri startēja ar “Toyota” pikapiem. Antans Juknevičs ierindojās 12. pozīcijā, Vaidots Žala ieņēma 18. vietu, kamēr Benedikts Vanags finišējis 30.

Smago auto vērtējumā vēl pēc 12. ātrumposma Eduardu Nikolajevu (“Kamaz”) un Federiko Viljagru (“Iveco”) šķīra tikai 1 sekunde. Piektdien Viljagra tehnisku problēmu dēļ bija spiests izstāties, kas pavēra Nikolajevam drošu ceļu pretī viņa trešajai uzvarai Dakaras rallijā. “Kamaz” komanda tikmēr pēdējo 18 sacīkšu laikā uzvarējusi jau 14. reizi.

Dominēšanu motociklu klasē tikmēr turpina “KTM” komanda. Tās pārstāvis Matiass Valkners pārliecinoši sasniedza finišu, gūstot pirmo uzvaru savā karjerā, bet atnesot “KTM” rūpnīcai jau 17. uzvaru Dakaras rallijā pēc kārtas. Pērn Valkners ieguva otro vietu, bet šogad bija ātrākais tikai vienā ātrumposmā. Tas tikai pierāda, cik svarīga Dakarā ir stabilitāte, lai gan saprotams, ka arī ātruma un orientēšanās spēju šim sportistam ir pietiekamā līmenī.

Kvadriciklu klasē, dominējot sacīkšu lielāko daļu, uzvarēja Ignacio Kasale (“Yamaha”). Iepriekš šim sportistam uzvarēt bija izdevies 2014. gadā, līdz ar to viņam šis ir otrais panākums Dakarā.

Rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool