Nitišs Portugālē aizcīnās līdz pat finālam

24/04/2017 |

Foto: EKS

Portugāles ziemeļu pilsētā Montalegrē svētdien noslēdzās 2017. gada pasaules rallijkrosa čempionāta otrais posms “World RX of Portugal”. Siltos un saulainos laika apstākļos aizritēja dienas notikumi, kas “EKS” pilotam Reinim Nitišam noslēdzās ar startu finālā, kamēr “Stard” pārstāvis Jānis Baumanis “apstājās” pusfinālā.

Finālā no starta vadībā aizbrauca Peters Solbergs, Johans Kristofersons un Nitišs, pārējie devās džokera aplī. Solbergs drīz pārplēsa riepu, nedaudz piebremzējot abus sekotājus. To, protams, izmantoja sekotāji – Matiass Ekstrems, Sebastjēns Lēbs un Timijs Hansens. Solbergs iebrauca džokerī un faktiski zaudēja cerības gūt kaut ko vairāk par sesto vietu. Kristofersons veica braucienu ar pāris rupjām kļūdām, kas izšķīra likteni – pēc džokera viņš atgriezās trasē aiz Ekstrema un Lēba. Lēbs vēl mēģināja līst iekšmalā, cīņā par uzvaru, taču Ekstrems nosedza uzbrukumu. Nitišu iesauca džokerī priekšpēdējā aplī, un viņš finišēja piektais. Sezonas opvērtējumā Nitišs tagad jau septītais.

Reinis Nitišs: “Komanda paveica lielisku darbu un kvalifikācijā mūsu izvēlētā stratēģija nostrādāja nevainojami. Cīņas trasē bija tik ciešas, ka visu izšķīra pašas mazākās nianses. Pusfināla sasniegšana bija minimālais uzdevums, kad to paveicām, nezaudējām koncentrēšanos un spējām sasniegt finālu. Ļoti sen nebiju ticis pie izdevības tajā startēt – tas bija vienreizēji. Esam spēruši nākamo soli, jāsaka paldies visai komandai – par ieguldīto darbu, sniegtajiem padomiem un uzticēšanos. Šoreiz gan finālā zaudēju laiku aiz abām “PSRX Volkswagen Sweden” automašīnām, un jāuzteic arī Sebastjēna Lēba manevrs starta taisnē, iespiežot mani pamattrasē. Pie apstākļu sakritības, iespējams, rezultāts varēja būt arī citādāks, bet neskriesim ratiem pa priekšu – visam savs laiks. Liels prieks par Matiasu Ekstremu, kurš šodien izcīnīja otro uzvaru šosezon un vēlreiz apliecināja “EKS” komandas potenciālu.”

Otrs Latvijas pārstāvis Jānis Baumanis netika finālā, pusfināla sacīkstēs pārsitot aizmugurējo riepu un zaudējot laiku arī aiz Andreasa Bakerūda bojātās mašīnas, kas ļāva ierindoties tikai piektajā vietā. Pasaules čempionāta kopvērtējumā Baumanis tagad ir 12. pozīcijā.

Jānis Baumanis: “Bija ļoti labs rezultāts līdz pusfinālam. Biju priecīgs par to, ko komanda ir paveikusi kopš Barselonas posma. Pusfinālā bija tikai divi braucēji, kas nepārstāv rūpnīcas komandas, un tie bijām mēs ar komandas biedru Timuru Timerzjanovu. Zinu, ka līdz Hokenhaimas posmam Vācijā vēl tiks veikti dažādi uzlabojumi un ātrums noteikti uzlabosies. Un, ja jau tagad spējam konkurēt ar lielajām komandām par vietu “Top 6″, tad varam pacīnīties arī par vietu uz goda pjedestāla.”

Eiropas rallijkrosa čempionāta sacīkstēs “Super1600” klasē Artis Baumanis finālā ieguva ceturto vietu, bet, kad sodu saņēma viens no konkurentiem, tika jau pie trešās vietas. Sezonas kopvērtējumā viņš pašlaik piektais.

Pasaules rallijkrosa čempionāta nākamais posms no 5. līdz 7. maijam norisināsies Vācijā, Hokenheimas trasē.

PČ kopvērtējums “Supercar” klasē pēc 2. posma

Vieta Pilots Punkti
1. Mattias EKSTRÖM 58
2. Johan KRISTOFFERSSON 44
3. Petter SOLBERG 42
4. Andreas BAKKERUD 30
5. Timo SCHEIDER 28
6. Sébastien LOEB 26
7. Reinis NITIŠS 26
8. Timmy HANSEN 23
9. Kevin HANSEN 21
10. Toomas HEIKKINEN 19
11. Ken BLOCK 19
12. Jānis BAUMANIS 15
13. Guy WILKS 13
14. Timur TIMERZYANOV 9
15. Jean-Baptiste DUBOURG 7
16. Kevin ERIKSSON 7
17. Niclas GRÖNHOLM 4
18. “CSUCSU” 1
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool