Lēbs izcīna otro vietu “e-Trophee Andros” posmā

11/12/2019 |

Foto: Gregoire Sigaud

Francijā, Valtorensā aizvadīts ledus autosacīkšu seriāla “e-Trophee Andros” jaunās sezonas pirmais un otrais posms, kuros uz starta izgāja arī Sebastjēns Lēbs un Andreass Bakerūds, bet uzvaru guva Jans Ehrlahers un Aurēlī Paniss.

Sportisti punktus “e-Trophee Andros” sacensībās saņem par labāko rezultātu divās kvalifikācijās, tāpat izcīnītajām vietām “Super Pole” sesijā un finālos. Tas nozīmē, ka posmā ne vienmēr uzvar braucējs, kurš finišējis pirmais Superfinālā, taču šoreiz bija tieši tā.

Pirmajā posmā vispārliecinošāko sniegumu nodemonstrēja “Yvan Muller Racing” komandas pilots Ehrlahers, kurš vasaras sezonā piedalās “World Touring Car Cup” seriālā. Ehrlahers savāca visvairāk punktus kvalifikācijās, kā arī uzvarēja “Super Pole” sesijā un Superfinālā, neatstājot konkurentiem nekādas cerības. Izšķirošajā finālā par otro vietu sacentās pasaules rallijkrosa čempionātā startējušais Žans-Baptists Dubūrs un kādreizējais F1 pilots Olivjē Paniss, taču abi priekšpēdējā aplī piedzīvoja sadursmi, kā rezultātā pie otrās vietas tika Aurēlī Paniss. Viņa tēvs pēc sadursmes izstājās, bet Dubūrs finišēja trešais, posmā, summējot visus dienas laikā izcīnītos punktus, gan tiekot pie otrās vietas. Superfinālā iekļuva arī pasaules rallijkrosa vicečempions Bakerūds, kurš izcīnīja ceturto vietu, un Natanēls Bertons, kuram piektā vieta. “Mazajā” finālā tikmēr Nikolā Prosts uzveica deviņkārtējo WRC čempionu Lēbu.

Aurēlī Paniss kļuvis par čempionāta līderi pēc uzvaras otrajā posmā, kas Vantorensas ledus trasē risinājās nākamajā dienā. “Sainteloc Racing” pilots ieguva visvairāk punktus gan kvalifikācijās, gan “Super Pole” izcīņā, uzsākot Superfinālu no vadošās pozīcijas. Šoreiz līdz galvenajam finālam tika arī Lēbs, kurš jau pirmajā aplī apdzina Prostu un finišu sasniedza otrais. Trešajā vietā šoreiz ierindojās Prosts, Dubūrs palika ceturtais, pirmā posma uzvarētājs Ehrlahers finišēja piektais, bet sešinieku noslēdza Bakerūds. “Mazajā” finālā Benžamins Rivjērs pārspēja Olivjē Panisu.

Nākamie divi “e-Trophee Andros” posmi tiks aizvadīti 20. un 21. decembrī Andorā. Jāpiemin, ka leģendārais Lēbs gan nav plānojis aizvadīt pilnu sezonu, un atgriezīsies šajā seriālā vien uz pēdējām sacīkstēm, kas notiks 1. februārī. Kopumā plānoti 11 posmi sešās dažādās trasēs.

Sezonas kopvērtējums pēc 2. posma:

Vieta Pilots Punkti
1. Aurēlī Paniss 126
2. Jans Erlahers 119
3. Žans-Baptists Dubūrs 117
4. Nikolā Prosts 105
5. Andreass Bakerūdss 102
6. Sebastjēns Lēbs 102
7. Olivjē Paniss 99
8. Natanēls Bertons 95
9. Benžamins Rivjērs 85
10. Olivjē Perno 79
11. Kristofs Ferjē 75
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool