Latvijā notiks jaunā “Projekt E” rallijkrosa seriāla pēdējais posms

24/11/2019 |

Foto: publicitātes

2020. gadā pasaules rallijkrosa čempionāta posmos redzēsim arī ar elektrību darbināmus rallijkrosa automašīnas. Plašāk zināms kā “Projekt E” nu ieguvis attīstības sacensību statusu un norisināsies vienlaicīgi ar pieciem “World RX” posmiem, tai skaitā arī Latvijā paredzēto “Neste World RX of Riga”, kura laikā plānots noslēdzošais posms.

“Projekt E” savu sacīkšu debiju piedzīvos 2020. gada 16. un 17. maijā, kad “World RX of Benelux” laikā Spā-Frankošamps trasē notiks pirmās rallijkrosa sacensības ar elektrību darbināmiem auto. Nākamais posms paredzēts Norvēģijā, leģendārajā Hellas trasē (13. un 14. jūnijs), kam sekos līdz šim vēl publiski nenosauktas sacensības 18. un 19. jūlijā. Pēc tam jaunās attīstības sacensības dosies uz Vāciju, uz ne mazāk leģendāro Nirburgringu, kur nākamgad pirmo reizi tiks rīkots “World RX” un nu arī “Projekt E” posms. Tikmēr piecus posmus garā sezona noslēgsies Rīgā, Biķernieku trasē, kad 19. un 20. septembrī tur norisināsies “Neste World RX of Riga”.

Atgādināsim, ka IMG un STARD kopīgi izstrādātā “Projekt E” sacīkšu auto oficiālā prezentācija šī gada septembrī norisinājās Rīgas Motormuzeja telpās. Šobrīd turpinās “Projekt E” sacīkšu auto izstrāde.

“Projekt E” tika izveidots, lai pasaules rallijkrosa čempionāta nedēļas nogalēs ieviestu ar elektrību darbināmas tehnoloģijas. “Projekt E” izmantos STARD izstrādāto “REVelution” tehnoloģiju un EV jaudas agregātu, kas spēs nodrošināt 450 kW (aptuveni 613 Zs) lielu kombinēto jaudu, maksimālo griezes momentu 1100 Nm apmērā un 240 km/h lielu maksimālo ātrumu. Turklāt, STARD jaudas agregātu būs iespējams iebūvēt arī līdz šim “World RX” izmantoto auto šasijās.

“Projekt E” mērķis ir novērtēt ar elektrību darbināmu sacīkšu auto veiktspēju “World RX” vidē, kas ļautu spert nākamos attīstības soļus šīs autosporta disciplīnas elektrifikācijā, atbilstoši FIA Pasaules Motoru sporta padomes (WMSC) apstiprinātajam plānam.

Tirdzniecībā pieejamas arī “Neste World RX of Riga” ieejas biļetes. Tās iespējams iegādāties “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās un internetā ŠEIT.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool