Latvijā arī nākamgad notiks pasaules rallijkrosa čempionāta posms

21/11/2019 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Par spīti iepriekš izskanējušajai informācijai, Latvijai tomēr izdevies saglabāt vietu pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā.

Iepriekš tika vēstīts, ka nav izdevies laikus viest skaidrību par nepieciešamo finansējumu, tādēļ 2020. gada sezonā un līdz ar to, visticamāk, arī turpmāk, Biķernieku rallijkrosa trasē pasaules čempionāta sacensības neatgriezīsies. Tajā pašā laikā, čempionāta rīkotāji pirms kāda laika publiskoja nākamā gada kalendāru, vēl nenosaucot divu posmu norises vietas.

Šodien kļuva oficiāli zināms, ka arī 2020. gadā pasaules rallijkrosa čempionāta posms Rīgā būs. Pateicoties Rīgas domei un mēram Oļegam Burovam, kuri sniedza lielu atbalstu, lai pasākums arī turpmāk varētu pastāvēt, “Neste World Rallycross of Riga” nākamgad tiks aizvadīts 19. un 20. septembrī.

“Pat brīžos, kad šķita, visi vilcieni jau atstājuši staciju un pēdējā gaisma jau izslēgta, mēs ne mirkli nezaudējām savu cerības staru,” atzīst sacensību rīkotāji. “Mēs turpinājām neatlaidīgu darbu, kas šodien ļauj ar lepnumu paziņot, ka Rīga tomēr paliek FIA pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā.”

Sacensību organizators Raimonds Strokšs nākamgad vēlas panākt ilgtermiņa līgumu ar IMG, nostiprinot Latvijas vietu pasaules čempionāta kalendārā.

Zināms arī, ka pasaules čempionāta “Supercar” klasi Rīgā papildinās šīs kategorijas sacensības Eiropas čempionāta ieskaitē, “S1600” ieskaite un jaunizveidotās “Projekt E” elektrisko mašīnu sacensības. Skatītājiem – C sektora vietā turpmāk atradīsies stāvvietas.

Tāpat no šodienas tirdzniecībā pieejamas arī “Neste World Rallycross of Riga” ieejas biļetes, kurām tikai no 21. līdz 24. novembrim noteikta īpaša, samazināta cena. Ieejas biļetes iespējams iegādāties “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās un internetā ŠEIT.

Pasaules čempionāta posms Rīgā norisinās kopš 2016. gada, kad par uzvarētāju kļuva leģendārais Sebastjēns Lēbs. Pēc tam divus gadus uzvaru izcīnīja Johans Kristofersons, bet šogad finālā pirmo vietu guva Timijs Hansens, kurš vēlāk tika kronēts par čempionu. Nākamgad sacīkstes Latvijā norisināsies piekto reizi pēc kārtas.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool