Nitišam ļoti atbildīgs pēdējais starts Argentīnā

27/11/2014 |

Šajā nedēļas nogalē pēdējo pasaules rallijkrosa čempionāta posmu aizvadīs Latvijas pārstāvis Reinis Nitišs. Viņam ir iespēja kļūt par 2014. gada vicečempionu, tomēr neveiksmīgāka snieguma gadījumā draud izkrišana no pirmā trijnieka.

Pēdējais posms šajā nedēļas nogalē norisināsies Argentīnas pilsētā Sanluisā, kurā dzīvo aptuveni 150 tūkstoši iedzīvotāju. Autosports šajā reģionā ir ļoti iecienīts, par to liecina arī fakts, ka pasaules čempionāta sacensības norisināsies festivāla “Speed Week” laikā. Šīs nedēļas laikā ieplānotas arī Super TC2000 šosejas sacensības un “Pikes Peak” stila kalnā braukšanas sacensības. Argentīnas posms norisināsies Rosendo Ernandeza vārdā nosauktajā trasē, kuras garums ir 1357 metri (60% asfalts, 40% grunts), un lielākā daļa no posma dalībniekiem šeit startēs pirmo reizi.

Līdz sezonas pēdējam posmam Reinis Nitišs iekrājis 184 punktus, kas “SuperCar” klases kopvērtējumā ļauj viņam ierindoties trešajā vietā. Otrajā vietā šobrīd atrodas Tomass Heikinens, kuram ir 201 punkts. Tikmēr aiz Nitiša, tikai dažu punktu attālumā, ir vairāki braucēji – Timijs Hansens (4. vieta, 181 punkts), Andreas Bakeruds (5. vieta, 173 punkti) un Antons Marklunds (6. vieta, 160 punkti). Tā kā vienā posmā iespējams maksimāli iegūt 30 punktus, tad Nitišs pasaules čempionāta kopvērtējumā var ierindoties no otrās līdz sestajai vietai.

“Kopš pēdējā posma Turcijā ir pagājušas vairākas nedēļas, kuru laikā izdevies kārtīgi pastrādāt individuāli, lai tagad būtu ne tikai labā fiziskajā formā, bet arī psiholoģiski gatavs sezonas pēdējam startam,” stāsta Reinis Nitišs. “Šīs būs nozīmīgas sacensības, kurās būs jāspēj gan ātri braukt, gan būt rezultatīvam, jo komandu ieskaitē “OlsbergsMSE” var kļūt par čempioniem.”

“Argentīnā vēlreiz varēsim pārliecināties par pilotu un komandu spējām ātri apgūt visus trases elementus un īsā laika sprīdī atbilstoši pielāgot savu braukšanas stilu. Sezonas pēdējā posmā startēs 17 piloti – tas nozīmē, ka skatītāji teju katrā braucienā varēs vērot, kā sānu pie sāna cīnās ātrākie čempionāta dalībnieki. Par spīti tam, ka jau šobrīd ir zināms čempions, sportiskā intriga ir ļoti augsta, jo par otro vietu cīnās četri sportisti – tas tikai vēlreiz apliecina, cik līdzvērtīgi ir dalībnieki un to automašīnas, un cik nozīmīgs sasniegums ir iekļūšana posma finālbraucienos!”

“Turklāt, šis ir pasaules čempionāta pirmās sezonas pēdējais posms, un iespēja, ka kaut ko var atlikt uz nākamo reizi, vairs nav. Visi dalībnieki un komandas noteikti vēlas sezonu noslēgt ar iespējami labāku rezultātu. Domāju, ka neviens šeit tehniku vairs netaupīs un izmantos pat pašas mazākās iespējas, lai apsteigtu konkurentus un iegūtu vairāk punktus. Tajā skaitā arī es un “OlsbergsMSE” komanda!” cīņasspara piepildīts pirms starta Argentīnā ir Reinis Nitišs.

Pasaules čempionāta Argentīnas posma izšķirošo notikumu tiešraides translācija oficiālajā interneta mājas lapā “rallycrossrx.com” paredzēta sestdien, 29. novembrī plkst. 19:00. Tikmēr translāciju ierakstā ar komentāriem latviešu valodā sestdien no plkst. 21:30 varēs skatīt kanālā “Viasat Sport Baltic”.

Pasaules čempionāta kopvērtējums:

1. Petter SOLBERG (Citroën DS3), 252
2. Toomas HEIKKINEN (VW Polo), 201
3. Reinis NITISS (Ford Fiesta ST), 184
4. Timmy HANSEN (Peugeot 208), 181
5. Andreas BAKKERUD (Ford Fiesta ST), 173
6. Anton MARKLUND (VW Polo), 160
7. Timur TIMERZYANOV (Peugeot 208), 142
8. Pontus TIDEMAND (Audi S1), 84
9. Robin LARSSON (Audi A1), 76
10. Henning SOLBERG (Citroën DS3), 68

Info: rallycrossrx.com / Jānis Unbedahts
Foto: reinisnitiss.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool