Biķerniekos aizvadītas unikālās “RX Challenge” sacensības

Aizvadītās nedēļas nogalē, 15. aprīlī Biķernieku trasē norisinājās “RX Challenge” autosacīkstes, dalībniekiem sacenšoties trasē, kur 2016. gada rudenī pirmo reizi tika aizvadīts pasaules rallijkrosa čempionāta posms. Uz starta stājās gan autosporta amatieri un entuziasti, gan pieredzējuši autosportisti, kopumā bija reģistrējušies gandrīz 180 dalībnieki.

Vairāki vadošie Latvijas autosportisti startēja 4WD OPEN klasē, divu braucienu summā (vērtēti tika divi labākie no trim braucieniem) uzvarot Valtam Zvaigznem (“Subaru Impreza”), kurš par nieka 0.37 sekundēm apsteidza Eiropas rallija čempionāta dalībnieku Ralfu Sirmaci (“Subaru Impreza”). Trešo vietu izcīnīja Sandis Eislers (“Mitsubishi Evolution”), kurš aiz sevis atstāja pasaules rallijkrosa čempionāta zvaigzni Reini Nitišu (“Mitsubishi Lancer Evo X”). Kopumā šajā klasē uz starta izgāja 38 dalībnieki.

4WD 2800 klasē, sacenšoties 21 braucējam, uzvaru divu braucienu summā pārliecinoši guva Ints Dimdiņš (“Audi EMT EVO”), pārspējot Niku Kanderu (“Audi 80 Quattro”) un Intaru Rezakovu (“Subaru Impreza”).

Tāpat uz starta izgāja vienas ass piedziņas klases. Jānis Spundiņš (“Honda Civic”) kļuva par uzvarētāju klasē 1600, kur, zaudējot mazliet vairāk par sekundi, pēc diviem braucieniem otrais bija Andris Putniņš (“Rover 214”), bet trešais – Atvars Saliņš (“Ford Puma”). Šajā klasē startēja 17 dalībnieki.

Tikmēr 27 braucēju konkurencē klasē 2000 par uzvarētāju kļuva Arvis Bērziņš (“VW Golf”), kuram nepilnas divas sekundes pēc abiem ātrākajiem braucieniem zaudēja Andis Gluškovs (“VW Golf”). Trešais šeit palika Eiropas rallijkrosa čempionāta viens no ātrākajiem braucējiem Artis Baumanis (“Renault Clio”).

Andis Gluškovs (“VW Golf”) kļuva par uzvarētāju klasē 3000, kur visai pārliecinoši pārspēja Arti Freibergu (“VW Golf mk2”) un Mārtiņu Prūsi (“BMW”). Šeit uz starta stājās 33 braucēji.

Desmit braukt gribētāju konkurencē klasē PRO2000 uzvara Ērikam Kursišam (“Opel Astra”), kurš aiz sevis atstāja Māri Druvu (“BMW Compact RX”) un Arni Alksni (“VAZ 2107”).

2WD OPEN klasē sacentās 24 dalībnieki, uzvarot Mārcim Martinovam (“BMW M3”), otro vietu gūstot Arvim Bērziņam (“VW Golf”), bet trešo – rallijkrosa braucējam Artim Baumanim (“Renault Clio”). Jāpiemin, ka šeit cīņa par uzvaru bija īpaši sīva, jo Bērziņš Martinovam divos braucienos zaudēja tikai 0.21 sekundi, kamēr Baumanis no uzvarētāja atpalika 0.23 sekundes.

Rezultāti: 2WD klasēs un 4WD klasēs.