Fousts 46 gadu vecumā kļūst par Amerikas rallijkrosa čempionu

07/10/2019 |

Foto: ARX Media

Autosportists Taners Fousts, būdams 46 gadus vecs, svētdien dramatiskiem notikumiem bagātā sezonas noslēdzošajā posmā nodrošināja sev titulu Amerikas rallijkrosa čempionātā (ARX).

“Volkswagen Andretti” komandu pārstāvošais Fousts savas vienīgās uzvaras šosezon bija guvis iepriekšējos divos posmos. Ohaio notikušajā finālposmā viņš kvalifikācijā sasniedza otro vietu un jau tobrīd, rēķinot punktus, pietika, lai uzvara 2019. gada sezonas kopvērtējumā būtu rokā.

Pusfinālā ļoti grūtos apstākļos Fousts ierindojās otrajā vietā, bet saņēma piecu sekunžu sodu, jo ar savu “Volkswagen Beetle” rallijkrosa automobili bija neatļautā veidā izbraucis no trases. Tas viņu atmeta uz ceturto pozīciju un finālā tikt neizdevās, līdz ar to posmā tika izcīnīta septītā vieta.

Finālā no pirmās pozīcijas startēja Patriks Sandels, taču viņam starts nepadevās labs un vadību pirmajā līkumā pārņēma kādreizējais WRC pilots Kriss Atkinsons. Startēdams no otrās rindas, uz otro pozīciju ļoti slidenajā trasē tikmēr pacēlās Stīvs Erpins, kamēr aiz viņa iekārtojās pasaules rallijkrosa čempionātā braucošais Andreass Bakerūds, kurš aizvadīja otro posmu ARX seriālā šosezon.

Kamēr Atkinsons palielināja pārsvaru un uzvarēja, Bakerūds jau bija ticis garām Erpinam, taču trešajā aplī tehnisku problēmu dēļ izstājās. Erpins pēc tam atvairīja Patrika Sandela un Joni Vimana uzbrukumus, finišējot otrais. Vimans ieņēma trešo vietu finišā, bet saņēma piecu sekunžu sodu, kā rezultātā Sandels oficiālajos rezultātos nonāca viņam priekšā.

Finālbrauciena spilgtākie mirkļi:

Cīņā par otro vietu “Supercar” klases sezonas kopvērtējumā Atkinsons pārspēja Sandelu par nieka vienu punktu, bet čempionam Foustam piekāpās par 12 punktiem. Komandu ieskaitē šogad uzvarēja Atkinsona un Sandela pārstāvētā “Subaru Rally Team USA” vienība, kuras sastāvā atsevišķos posmos brauca arī Bakerūds, Vimans un Skots Spīds.

Pērn, kad Fousts ARX kopvērtējumā ieņēma otro vietu, triumfēja tieši Spīds, taču šogad sportists uz starta izgāja vien pirmajos četros no aizvadītajiem sešiem posmiem, jo “Nitro Rallycross” sacīkšu laikā augustā guva nopietnu muguras traumu.

ARX2 klasē, kur sportisti startē ar viena ražojuma mašīnām, par 2019. gada Amerikas čempionu kronēts Jamaikas sportists Freizers Makkonels.

2019. gada ARX kopvērtējums “Supercar” klasē:

Vieta Pilots Punkti
1. United States Tanner Foust 143
2. Australia Chris Atkinson 131
3. Sweden Patrik Sandell 130
4. Canada Steve Arpin 124
5. United States Travis PeCoy 104
6. United States Scott Speed 100
7. United States Cabot Bigham 94
8. Norway Andreas Bakkerud 44
9. Finland Joni Wiman 36
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool