Čempions Kristofersons piesaka komandu dalībai “World RX”

13/01/2022 |

Foto: FIA World Rallycross

Pasaules rallijkrosa čempions Johans Kristofersons paziņojis par plāniem turpināt startēt sacīkstēs arī jaunajā sezonā, kad cīņas jau tiks aizvadītas ar elektriskajām mašīnām. Zviedru sportists atkal būs redzams pie “Volkswagen” stūres.

Savu ceturto pasaules čempiona titulu Johansons guva pērnā gada novembra beigās, kad tika aizvadīts dramatisks dubultposms Nirburgringā, kur viņa spēkos bija kopvērtējumā panākt un uzveikt savu tautieti Timiju Hansenu. Pirms tam viņš vairākus gadus bija startējis ar “Volkswagen” automašīnām, ar kurām arī guva pirmos trīs titulus, savukārt pērn bija pievienojies “KYB EKS JC” komandai un uz starta izgāja ar “Audi” spēkratu.

Šodien tika paziņots, ka “Kristoffersson Motorsport” komanda gaidāmajā “World RX” sezonā piedalīsies ar trim elektriskajiem automobiļiem, lai gan vēl nav paziņots, uz kāda “Volkswagen” modeļa bāzes jaunais rallijkrosa auto tiek gatavots.

Kā zināms, šosezon RX1 klases mašīnas komandām piegādā uzņēmums “Kreiser Electric”, bet pēc tam jau komandas tās pielāgo savām vajadzībām. Jaunie auto būs aprīkoti ar diviem 500 kW motoriem, kas spēj attīstīt 680 zirgspēku jaudu.

Jāpiemin, ka Kristofersons nesen jau izcīnīja vienu titulu ar elektrisko mašīnu, kad pērn kļuva par “Extreme E” rallijreida čempionu “Rosberg X Racing” komandas sastāvā.

Plānots, ka šogad pasaules rallijkrosa čempionātā būs 11 posmi, divi no kuriem 3. un 4. septembrī notiks Latvijā, Biķernieku trasē. Pašlaik dalību čempionātā apstiprinājušas četras komandas, arī “GCK Motorsport”, “Münnich Motorsport” un lietuviešu “ESmotorsport”.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool