Biķernieku trasē startēs Latvijas rallijkrosa čempionāts

30/04/2019 |

Foto: Kaspars Cikmačs, 4rati.lv

Šajā nedēļas nogalē, 4. maijā Biķernieku sporta kompleksā startēs “Latvijas Nafta Grand Prix” – Latvijas rallijkrosa čempionāta pirmais posms, kā arī spēkiem mērosies labākie NEZ Kroskartu čempionāta braucēji. Sezonas atklāšanas sacensībās piedalīsies vairāk nekā 120 sportisti no Baltijas un Ziemeļeiropas.

Jānis Bergs, Latvijas rallijkrosa čempionāta organizators: “Rallijkross ir izcīnījis piekrišanu gan Latvijas sportistu, gan līdzjutēju vidū. Šogad šī būs otrā sezona, kad rallijkrosa sacensības Latvijā norisināsies čempionāta statusā. Ir samazināts posmu skaits, bet tie tiks organizēti lielākā mērogā – padarot tos interesantus plašākai auditorijai. Esam piestrādājuši pie tā, lai sacensībās justos labi un tās būtu interesantas ne tikai sportistiem, bet arī līdzjutējiem.”

Pirmajā Latvijas rallijkrosa čempionāta posmā visvairāk pieteikumi saņemti un vissīvākā cīņa sagaidāma populārajā LADA RX klasē, kurā savu dalību pieteicis arī ielu sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” dibinātājs Raimonds Elabkjans.

“Šīs man ir pirmās rallijkrosa sacensības un galvenais uzdevums ir finišēt, bet, protams, vēlos mērķēt uz pēc iespējas augstāku vietu,” stāsta Elbakjans. “Tā noteikti būs laba pieredze un labs treniņš pirms pirmā “Dzintara apļa” posma 12. maijā, turpat Biķernieku trasē.”

Šajā sezonā jaunums ir trīs klases – BMW RX 3000, kurā var startēt ar ievērojami mazāku budžetu, kā arī divas kroskartu klases – Xtreme un CK650. Xtreme kroskartu klasē šobrīd pieteikušies vairāki somu, zviedru un igauņu sportisti, kā arī braucēji no Latvijas – Jānis Baumanis, Reinis Nitišs, Ronalds Baldiņš un Ingus Beļakovs.

2019. gada čempionātā plānoti pieci sacensību posmi un pirmais no tiem šajā nedēļas nogalē, 4. un 5. maijā Biķernieku trasē. Otrais posms norisināsies 15.jūnijā “Baronu” trasē, Jēkabpils pusē. Sezonu turpināsim ar plašāku vērienu, atgriežoties Biķernieku trasē – trešais sacensību posms “Biķernieku Motorsporta festivāls” notiks 6. un 7. jūlijā, kas šogad solās būt pavisam interesants dažādai auditorijai. 17. augustā risināsies ceturtais posms – šī posma norises vieta vēl tiks precizēta, savukārt izšķirošās cīņas būs vērojamas 8. septembrī leģendārajā trasē “Mūsa Raceland”, Bauskā.

2018. gada sezonā Latvijas rallijkrosa čempionātā uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena OPEN RX klasē kāpa Mārtiņš Svilis, Touring 2000 klasē – Jānis Ikers, Super 1600 klasē – Arnis Odiņš, LADA RX klasē – Valters Liepiņš, Junioru klasē – Oskars Safonovs, savukārt komandu kausu ieguva “Rencēnu autoklubs”.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool