Baumaņa komanda piegādās elektromotorus “Projekt E” seriālam

04/06/2019 |

Foto: STARD

Manfrēda Štola vadītais izpētes un attīstības uzņēmums STARD, kas ar savu komandu startē arī pasaules rallijkrosa čempionātā, ticis pie iespējas piegādāt elektriskos motorus jaunajam “Projekt E” seriālam.

Tieši STARD uzbūvēja pasaulē pirmo ar elektrību darbināmo četru riteņu piedziņas rallijkrosa mašīnu, kas pazīstama ar projekta nosaukumu HIPER. Tagad STARD paziņojusi, ka piegādās elektriskos motorus “Projekt E” seriālam, kas no 2021. gada būs pasaules rallija čempionāta atbalsta klase.

Bija plānots, ka jau 2021. gadā pasaules čempionātā būs jāstartē tikai ar elektriskās piedziņas mašīnām, taču drīz no šīs ieceres atteicās. Uzreiz pēc tam tika prezentēts “Projekt E”, ar domu, ka vismaz vienā no klasēm pasaules čempionāta posmos būs jābrauc ar elektriskajiem spēkratiem.

Šobrīd vēl nav paziņots, ar kādām tieši mašīnām tiks startēts “Projekt E” sacīkstēs. Savukārt STARD HIPER automobilim katru riteni uz priekšu dzen viens elektriskais motors, kā rezultātā auto jauda ir līdzvērtīga šī brīža “Supercars” klases braucamrīkiem, kurus darbina tradicionālie iekšdedzes dzinēji.

STARD rallijkrosa komandu pasaules čempionātā jau trešo sezonu šogad pārstāv latviešu autosportists Jānis Baumanis. Pēc aizvadītiem četriem posmiem, trijos no kuriem viņam izdevies aizkļūt līdz finālam, Baumanis ierindojas augstajā ceturtajā vietā kopvērtējumā, zaudējot tikai Timijam Hansenam, Kevinam Hansenam un Andreasam Bakerūdam, bet esot priekšā tādiem sportistiem kā iepriekšējā posma uzvarētājs Timurs Timerzjanovs, Liams Dorans un Antons Marklunds.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool