Banjul Challenge: 26.12.08.

27/12/2008 |

Info: Ekipāža 9804, E.Janovs, J.Gaibišelis
www – http://riga-banjul.webs.com/news.htm

26/12/2008, plkst.10:15, 3631 km, 4.5 grādi ārā, 4.5 grādi iekšā
Pēc laba miega ceļamies, un uzreiz dodamies ceļā. Ārā līst lietus un ir samērā vēss.

26/12/2008, plkst.10:45, 3659 km, 2.5 grādi ārā, 21 grāds iekšā
Spānijas-Francijas robeža. Spānija mūs sagaida ar slapju sniegu un vēsu, vējainu laiku. Parādās uzraksti autopista, radiposta, infopista utml., kuru nozīmi grūti izprast.

26/12/2008, plkst.14:45, 3848 km, 6.1 grāds ārā, 20.7 grādi iekšā
Barselona sagaida mūs drēgna, vējaina, mākoņaina un lietaina. Šādā laikā nav iedvesmas apskatīt pilsētu, tādēļ nolemjam uz to paraudzīties no augšas – dodamies uz Tibidado kalnu Barselonas ziemeļos. Saulainā laikā it kā paveroties skaists skats uz pilsētu un jūru, taču šoreiz vairāk par miglainu bildi ieraudzīt ir grūti – kalnā ieķēries mākonis, kas uz pārmaiņus nes slapju sniegu un lietu. Uzkāpjam kalna galā uzceltās katedrāles pašā augšā – 570 m v.j.l. Ņemot vērā to, ka Barselona atrodas pie jūras, augstums tiešām iespaidīgs. Normāli nosalstam un samirkstam.

26/12/2008, plkst.20:15, 4224 km, 9.8 grādi ārā, 22.5 grādi iekšā
Tuvojoties Valensijai parādās pirmie apelsīnu, mandarīnu koki. Diemžēl visiem apkārt dzeloņdrāšu žogi. Pārbraucot vienai kalnu grēdai pēkšņi lietus, kas lijis visu dienu bez mitas, beidzas un temperatūra paaugstinās. Un tas viss tikai pārbraucot pāri samērā nelielam kalnam un kādās 10 minūtēs. Valensijā naktsmājas sameklēt izrādās grūtāk nekā bijām iedomājušies – lielākā daļa hosteļu ir vai nu slēgti uz ziemas sezonu, vai lēti ar labām atrašanās vietām ir pilni, vai arī nav iespējams novietot automašīnu. Beigās paliekam pie Red Nest Hostel pašā pilsētas centrā. Hostelis piedāvā 6 vietīgas un 12-vietīgas istabas. Izvēlamies 6 vietīgo un kā istabas biedrus iegūstam irāņu draugu ar nenosakāmas tautības draudzeni. Viņiem nepaveicās. Tā kā automašīnas pie viesnīcas novietot nevar, bet viesnīcu atrodam pēc TomTom norādes, tad pirmais kontakts ar viesnīcu notiek atstājos automašīnas pie viesnīcas durvīm uz vienvirziena ielas trešajā joslā. Kamēr tiek noskaidrotas automašīnas novietošanas iespējas tuvējā apkārtnē, iznāk ceļojuma laikā pirmā saskarsme ar policiju. Šoreiz mums palīdz automašīnu fantastiskais izskats – abas policistes šķiet nav tik daudz ieinteresētas mūs sodīt, bet gan vairāk lasa uzrakstus uz mašīnām. Mēs ātri notinamies uz pilsētas centrā esošo stāvvietu. Pilsēta ir bagāta ar apļveida krustojumiem, no kuriem visfantastiskākie ir ar 7 braukšanas joslām. Kā rāda mūsu novērojumi, tad nogriezties no apļa pa labi var praktiski no jebkuras braukšanas joslas, kas sākumā mūs mulsina, bet tad jau pamazām iekļaujamies satiksmē. Vakara pastaigā dodamies pēc plkst. 21.00. Nogaršojam pirmos oranžos augļus, kas plūkti parkā, pilsētas centrā. Tie izrādās diezgan skābi, negatavi greipfrūti. Pastaigas laikā satiekam frizieri no Maskavas, kas iešāvusi konjaku un Spāņu valodā mums lūdz palīdzēt viņai atrast mājas. Pēc tam kad atbildām, ka Spāniski nerunājam, tā pāriet uz krievu valodu. Mēs, protams, arī viņai palīdzam. Tā kā nelielu ceļa gabalu mums jāiet kopā, tad šajā laika posmā no topošās frizētavas īpašnieces dzirdam dažādus komentārus par Spānijas biznesa vidi, uzņēmēju attieksmi pret nodokļu maksāšanu utt. Par laimi drīz mūsu ceļi šķiras. Kopumā pilsētas arhitektūra ir skaista un pilsētas apskatei veltam vairākas stundas. Hostelī atgriežamies tikai ap plkst. 2.00, lai satiktu savus jauniegūtos ārzemju draugus un ar tiem kopā pavadītu šo nakti vienā no skaistākajām Spānijas pilsētām.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool