Šonedēļ Brenguļu trasē tiks noskaidrots folkreisa čempions

02/10/2020 |

Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv

Jau rakstījām par galveno intrigu Latvijas autokrosa čempionāta klasēs, kuras Brenguļos cīnīsies sestdien. Kas notiks svētdien, cik intrigas Folkreisa Vasaras kausā un Krosa komisijas kausa klasēs?

Folkreisa Vasaras kausā pirms pēdējā posma kopvērtējumā Mārtiņam Spīķim 76 punkti, Mikam Gabrānam 65, bet Edgaram Trallam 60. Tas nozīmē, ka, ja Gabrāns ir gatavs uzvarēt arī Brenguļos, Spīķim jābūt vismaz astotajam, lai noturētu kopš pirmā posma glabāto līderpozīciju. Trallam uzvaras gadījumā būtu jācer, lai Mārtiņš nav augstāk par 14. pozīciju, bet Gabrāns nedrīkstētu būt augstāk par trešo pozīciju. Pietiekami saspringti, turklāt 58 dalībnieku sastāvs aprīs katru, kurš pieļaus kaut mazāko kļūdu. Jau iepriekšējais posms Priekulē ar divreiz mazāku sastāvu pierādīja, ka tehnikas problēmas un kļūdas var būt īpaši sāpīgas.

Arī Junioru kausā situācija ļoti saspringta, jo līderi Mareks Aseriņš un Reinis Lankups ir tikai divu punktu robežās viens no otra, savukārt tikai septiņu punktu attālumā ir trešās vietas turētājs Toms Freimanis. Jāņem vērā, ka pēdējā posmā uz starta gatavojas iziet uzreiz desmit Junioru kausa dalībnieki – līdz šim visā sezonā bija tikai astoņi! Tāpēc arī šajā klasē konkurence un punktu “nostaigāšanas” iespēja būs liela. Viena kļūda, un esi kļūdījies…

Komandu kausā Kavita V varētu jau priekšlaicīgi pasludināt par uzvarējušu, tomēr Carlife Motorsport Team ir vieta brīnumam. Ja Carlife sasniedz simtprocentīgu rezultātu Brenguļos, bet Kavita V negūst nevienu punktu, abām vienībām ir vienāds punktu skaits. Šādā situācijā uzvarētāju nosaka pēc komandas braucēja augstākas vietas individuālajā vērtējumā – kuras komandas braucējs ir augstāk kopvērtējumā, tā uzvar. Attiecīgi, Carlife braucējiem Spīķim un Jānim Saulītem nepieciešama dubultuzvara, savukārt ne Mikam un Ivo Gabrāniem, ne Mārim Zālītim nedrīkst gadīties ne punkts (top-16). Scenārijs tiešām brīnumains, bet iespēja pastāv, un Kavita V pasludināt par uzvarējušu vēl nevar.

Brenguļu posms arī bez kopvērtējuma konteksta būs aizraujošs. Trasē būs ne tikai desmit juniori, bet arī piecas dāmas. Šī būs pirmā sacīkste 12 debitantiem. Tostarp jāatzīmē tādi “debitanti” kā rallijkrosa Xtreme klases Latvijas kausa ieguvējs Ronalds Baldiņš, bijušais B600 Latvijas autokrosa čempions Jānis Baumanis, Māris Meļķis, kurš startēja Latvijas autokrosa čempionātā 2009. un 2010. gadā… Braši!

Graujoša, bet lieliska statistika: no 58 pieteiktajiem braucējiem tieši puse – 29 – ir braucēji, kuri Folkreisā ir debitējuši šogad, attiecīgi, laikā no jūlija līdz svētdienai!

Kopvērtējuma uzvarētāji jānoskaidro arī abās Krosa komisijas kausa pamatklasēs – Pro un Am. Pro klasē, kuras cīņa būs arī vienmēr azartiskais Čempionu kross, dueli par pirmo vietu aizvadīs Aivars Galbāliņš un Andis Lūsis. Andis kopš sezonas pirmajiem posmiem bija kopvērtējuma vadībā, taču Aivars guva svarīgu izrāvienu iepriekšējā posmā Priekulē, sasniedzot uzvaru. Starp abiem ir trīs punktu starpība, kas neļauj prognozēt kādu konkrētu cīņas iznākumu – kurš augstāk, tas uzvarētājs!

Pēdējo posmu Krosa komisijas kausa līderiem parasti sarežģītāku padara fakts, ka sacīkstē Čempionu krosa ietvaros startē Latvijas krosa čempionāta līderi, objektīvi savācot vadošās pozīcijas. Attiecīgi, bieži gadās, ka kopvērtējuma uzvaru izšķir Krosa komisijas kausa līderu cīņa kaut kur čempionu ēnā. Intrigas pietiks!

Am klasē starp līderiem Tomu Edušu un Dzintaru Filipsonu ir tikai seši punkti, arī šajā ieskaitē visu izteiks abu tiešā, savstarpējā cīņa. Toms ir priekšā, taču pēdējos posmos izceļas ar tehnikas defektiem. Uz šo sacīksti abiem būs jābūt labākajā formā. Kopvērtējumā uz trešo vietu pretendē Gints Bārzdainis, kurš teorētiski var arī sasniegt uzvaru kopvērtējumā, lai gan tādā gadījumā pamatīgi jāsakrīt apstākļiem (abiem līderiem jāpiedzīvo smagas neveiksmes). Uz vietu trijniekā joprojām pretendē arī piektās un septītās vietas turētāji, attiecīgi, Ilmārs Kuzmanis un Artūrs Mūrnieks, kurš ir viens no šī posma galvenajiem favorītiem Am klasē. Pārējie top-6 kopvērtējuma iemītnieki pēdējā sacīkstē nestartēs.

Ar Am 2000 FWD klasi kopā startēs arī trīs Am VAZ Klasika braucēji, kuriem vairāk būs jāvaktē vienam otru nevis priekšpiedziņas braucēji.

Grozies kā gribi, Brenguļu sportiskā intriga liek nedēļas nogales cīņu apmeklēt kā divu dienu pasākumu, jo būs ko redzēt abās sacensību dienās.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool