Arī šogad izlemts rīkot Čempionu autokrosu

28/09/2020 |

Foto: Olafs Ezertēvs

Pirmdiena, 28. septembris ir pēdējā pieteikumu diena pirms sezonas finālsacensībām – gan sestdienas Latvijas autokrosa čempionāta posmam, gan svētdienas Krosa komisijas kausa posmam, Čempionu krosam un Folkreisa Vasaras kausa sacīkstēm. 

Šobrīd pildās dalībnieku sastāvi visās ieskaitēs, veidojas arī pa kādam rekordam. Piemēram, folkreisā pirmdienas rītā pieteikušies 49 dalībnieki, savukārt dalībnieku skaita rekords jebkad Brenguļu autotrasē ir 48 – līdzšinējais rekords uzstādīts 2016. gada sezonas nogalē. Starp citu, folkreisa sezonas fināls Brenguļos norisinās jau kopš 2015. gada, sarūpējot pārsteidzošus notikumus gan posma, gan kopvērtējuma kontekstā. Tāpat jāatzīmē, ka šogad jau kritis kopējais folkreisa dalībnieku skaita rekords, jo “Mūsas Trillerī” septembra sākumā uz starta stājās 63 dalībnieki.

Ar Latvijas čempionāta klasēm šķietami viss skaidrs, tiek gaidīti klašu pilni kvorumi pēdējo punktu izspēlei un čempionu noskaidrošanai. Savukārt autokrosa svētdienas cīņas, gan notiks Krosa komisijas kausa pēdējais posms, liek vērst uzmanību čempionu virzienā.

Rīkotāji šogad, līdz ar īpatnējo sezonu un arī netipisko Brenguļu posmu kā divu dienu sacīkstes, ilgi apsvēra, vai saglabāt Čempionu krosa tradīciju arī šogad. Lēmums ir: Čempionu krosam būt, turklāt ar lielākām iespējām klašu līderiem nekā līdz šim.

Sacensību rīkotājs Arnis Odiņš: “Čempionu kross, pēc pārdomām, notiks. Krosa komisijas kausa “Pro” klase būs Čempionu krosa arēna un, protams, tiks apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji, bet uzvarētāju sumināsim kā Čempionu krosa uzvarētāju. Tāpat apbalvosim katras LČ klases labāko, neskatoties uz to, kādā pozīcijā katrs būs finišējis kopējos svētdienas rezultātos. Esam arī vienojušies ar nepārspējamo Čempionu krosa uzvarētāju Armandu Plūmi: vienas ass piedziņas braucēji aicinājuši Armandu ļaut šogad arī kādam citam vismaz iekārot Čempionu kausu. Tam viņš džentlmeniski piekrita, par ko paldies viņam. Tas vieš cerības, ka dalībnieku saraksts būs garāks un varbūt pat parādīsies pa kādam senam čempionam. Tā kā – uz priekšu, čempiņi! Gaidām jūs visus.”

Brenguļu superfinālā būs svarīga matemātika, jārēķina būs divas dienas, un jārēķina pamatīgi. Pirms šī posma čempionātā zināms tikai viens čempions – Jānis Linde VAZ Klasika klasē sasniedzis jau trešo čempiontitulu pēc kārtas. Visi pārējie tituli vēl jādala, gan “2000 Super”, gan “Open 2500”, gan “Xtreme” klasēs. Starp citu, Brenguļu posmā tiks aizvadīts arī šogad izveidotā Latvijas kausa “Buggy 1600” klases pēdējais posms. Pirms tā jau nodrošinājis pirmo vietu kopvērtējumā ir Justs Grencis. Taču, šķiet, vilina mazāk rezultāti, vairāk fakts, ka Brenguļos startēs pilnpiedziņas bagiji, kas būs visai unikāls notikums. Svētdien uz starta jau minētais folkreiss, kurā trīs kopvērtējuma uzvaras pretendenti. Tāpat nav zināms ne Krosa komisijas kausa “Pro”, ne “Am” klases uzvarētājs.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool