McLaren jauns spārns, Ferrari – visa mašīna?

Info: Aldis Putniņš, www.f1.lv
Foto: www.reuters.com

Barselonas testos “McLaren” debitēja ar jauno ekstravaganto antispārnu un turpināja tā testus līdz pat pēdējai testu dienai. Tikmēr “Ferrari” vienībai bija ievērojami uzlabojumi aerodinamiskajā risinājumā, kur pamanāmākās pārmaiņas bija formulas sānu daļā un dzinēja pārsegā. Abas vienības ļoti nopietni turpina gatavošanos ‘Eiropas sezonai’, kas tiks atklāta ar sacīksti Spānijā, Barselonas trasē.

Lai gan sākotnēji uz “McLaren” ‘antispārnu-tiltu’ eksperti skatījās visai skeptiski, pēdējā informācija no Vokingā bāzētās komandas liecina, ka mums ir visas iespējas ieraudzīt šo risinājumu arī sacīkstēs jau Spānijā. Pedro de la Rosa gan atzīst, ka ieguvums no antispārna ir visai niecīgs, tomēr pietiekams, lai sāktu tā izmantošanu.

Tostarp “Ferrari” komanda uz Spāniju ir sagatavojusi tādus uzlabojumus, ka vairāki speciālisti jauno “F2007” ir nosaukuši jau par pavisam citu mašīnu. Maranello inženieri beidzot ir ieviesuši ilgi gatavoto jauno dzesēšanas sistēmu un tas ir ļāvis krietni agresīvāk izpausties arī aerodinamiskajā risinājumā.

Tā rezultātā ir tapis jauns dzinēja pārsegs un krietni samazināti mašīnas sānu pontoni. Arī jaunie FIA grīdu elastības testi ir likuši pilnībā pārbūvēt mašīnas priekšas apakšējo daļu un tādēļ nav brīnums, ka specializētais izdevums “Sport Bild” Barselonā redzēto mašīnu ir nodēvējis par jaunu, lai gan “Ferrari” komanda pilnībā noliedz, ka tā būtu modeļa ‘B’ versija.

“Ferrari” piloti Barselonas testos bija labākie trijās no četrām testu dienām un “Sport Bild” uzskata, ka “Ferrari” pārsvars šajā trasē pār “McLaren” varētu sasniegt līdz pat sekundei aplī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *