Kimi Raikonens debitē ar uzvaru

Foto: f1.gpupdate.net

Šodien Melburnā ar Kimi Raikonena uzvaru noslēdzās pirmās šī gada Austrālijas „Grand Prix” sacensības. Otrais finiša līniju šķērsoja „McLaren” komandas pilots Fernando Alonso, bet trešais, daudziem par pārsteigumu, finišēja otrs „McLaren” pilots Luiss Hamiltons.
Startā K.Raikonens nosargāja savu pozīciju, bet „McLaren” pilotam F.Alonso šoreiz tik labs starts neizdevās, un tas N.Haidefeldam un L.Hamiltonam ļāva viņu apsteigt. Otrs „Ferrari” pilots F.Massa pēc vakardienas nelaimes kvalifikācijā tomēr bija spiests mainīt dzinēju savai formulai, kas automātiski lika viņam startēt no pēdējās pozīcijas.

Trases pirmajā daļā apstiprinājās daudzu ekspertu teiktais par „BMW Sauber” formulas ātrumu, kur abi piloti bija ļoti ātri, īpaši neatpaliekot no K.Raikonena uzrādītajiem laika apļiem. Vienīgi šoreiz izturība pievīla, jo 22 apļus pirms finiša R.Kubica bija spiests iebraukt boksos, kur arī palika, jo neizturēja viņa BMW pārnesuma kārba. Desmitajā aplī savu formulu nenovaldīja „Spyker Honda” komandas pilots K.Albērs, kurš izlidoja no trases, tādējādi kļūstot par pirmo šī gada neveiksminieku.

37. aplī K.Raikonens par apli apsteidza savu komandas biedru F.Massu, kurš tobrīd cīnījās par astoto vietu ar „Renault” komandas pilotu H.Kovalainenu. Taču Kovalainens šo spriedzi neizturēja un izslīdēja no trases, kur apgriezās par 360 grādiem, ļaujot F.Massam sevi apsteigt un, jau 19 apļus pirms finiša, iebraukt punktos.

Nedaudz vēlāk savos otrajos boksa apmeklējumos devās abi „McLaren” komandas piloti. Šoreiz pirmais devās L.Hamiltons, kurš trasē atgriezās trešajā vietā. Tad pienāca kārta boksos doties F.Alonso, kurš nolidoja pēdējos divus apļus un devās boksos. Pēc šī ātrā boksa apmeklējuma F.Alonso izdevās apsteigt savu komandas biedru un ierindoties jau otrajā pozīcijā.

48.aplī notika sadursme starp „Red Bull Racing” komandas pilotu D.Kulthardu un „Williams” komandas pilotu A.Vurcu, kur vienā no līkumiem D.Kulthards centās pa iekšmalu apsteigt A.Vurcu, kurš īsti neatstāja vietu skotu pilotam. Kulthards pārlidoja pāri Vurca mašīnai, gandrīz aizskarot viņa galvu. Pēc sacensībām “Red Bull Racing” pilots Deivids Kulthards atvainojās savam sāncensim no “Williams” komandas Aleksam Vurcam par izraisīto sadursmi Austrālijas GP laikā.

„Mana vaina” saka D.Kulthards. „Es mēģināju viņu apdzīt, taču no manas puses tas bija ļoti pārgalvīgs solis. Šajā sadursmē esmu vainojams es”.

Pēdējos apļos nekas būtiski nemainījās un K.Raikonens svinēja 10. uzvaru savā karjerā. Otro vietu ieguva divkārtējais pasaules čempions F.Alonso, bet trešo vietu ieguva sacīkšu debitants L.Hamiltons.

Formula 1 – Austrālijas Grand Prix.

Sacensību rezultāti:
1 K. Räikkönen „Ferrari” 1:25:28.770
2 F. Alonso „McLaren” + 7.242
3 L. Hamilton „McLaren” + 18.595
4 N. Heidfeld „BMW Sauber” + 38.763
5 G. Fisichella „Renault” + 1:06.469
6 F. Massa „Ferrari” + 1:06.805
7 N. Rosberg „Williams” + 1 aplis
8 R. Schumacher „Toyota” + 1 aplis
9 J. Trulli „Toyota” + 1 aplis
10 H. Kovalainen „Renault” + 1 aplis
11 R. Barrichello „Honda” + 1 aplis
12 T. Sato „Super Aguri” + 1 aplis
13 M. Webber „Red Bull” + 1 aplis
14 V. Liuzzi „Scuderia Toro Rosso” + 1 aplis
15 J. Button „Honda” + 1 aplis
16 A. Davidson „Super Aguri” + 2 apļi
17 A. Sutil „Spyker F1″ + 2 apļi

Nefinišēja:
18 A. Wurz „Williams” + 10 apļi
19 D. Coulthard „Red Bull” + 10 apļi
20 R. Kubica „BMW Sauber” + 22 apļi
21 S. Speed „Scuderia Toro Rosso” + 30 apļi
22 C. Albers „Spyker F1″ + 48 apļi

Kopvērtējums pēc 1.posma:
1. K. Räikkönen „Ferrari” 10
2. F. Alonso „McLaren” 8
3. L. Hamilton „McLaren” 6
4. N. Heidfeld „BMW Sauber” 5
5. G. Fisichella „Renault” 4
6. F. Massa „Ferrari” 3
7. N. Rosberg „Williams” 2
8. R. Schumacher „Toyota” 1

Konstruktoru vērtējums pēc 1.posma:
1. “McLaren-Mercedes” 14
2. “Ferrari” 13
3. “BMW” 5
4. “Renault” 4
5. “Williams-Toyota” 2
6. “Toyota” 1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *