Vinteri gatavi cīņai

Info: dakar.com; dakar.lv
Foto: janisvinters.lv

Jau rīt startēs 30. Dakāras rallijs, kurā arī šogad uz starta izies brāļi Jānis un Einārs Vinteri. Lai arī konkurence cīņā par uzvaru solās būt milzīga, mūsu puiši ir noskaņojušies kaujinieciski.

Pagājušais gads abiem brāļiem bija ļoti veiksmīgs, jo Jānis finišēja sestajā, bet Einārs, startējot Dakāras rallijā tikai pirmo reizi, 14.vietā. Abi arī šoreiz ir gatavi cīņai ar tuksnesi, lai arī Jānim ik pa laikam ir jūtamas šādas tādas mikrotraumas. „Fiziski jūtos labi. Protams, ka Dakāra atstājusi savas neizdzēšamās atmiņas, kurās guvu kājas, pleca un rokas savainojumus. Ik pa laikam šīs traumas vēl jūtamas, tieši psiholoģiski. Taču tas ir sīkums, kas nekādā veidā neietekmēs manu startu,” optimistisks ir Jānis Vinters.

Ja runājam par mūsu pilotu konkurentiem, tad ir sagaidāms, ka arī šogad par uzvaru cīnīsies „KTM” rūpnīcas komandas pilots Marks Koma, Sirils Desprē un pagājušā gada Dakāras rallija otrās vietas ieguvējs Davids Kastē. Bez šiem pilotiem vēl ir jāpiemin Helders Rodrigezs, Rubens Faria, Pals Anderss Ūlevalseters, kā arī Davids Fretinjē. Noteikti, ka šogad uzvarēt gribēs Marks Koma, kurš pagājušajā gadā 13. ātrumposmā piedzīvoja smagu avāriju un no turpmākās cīņas izstājās. Runājot par galvenajiem konkurentiem, Koma min, ka tas noteikti būšot pagājušā gada uzvarētājs Sirils Desprē.

„Mans galvenais konkurents būs Desprē, kurš šogad man būs jāapsteidz, jo viņš brauks kā čempions ar pirmo numuru. Skriet es netaisos. Braukšu normas robežās un centīšos sasniegt Dakāru.”

Arī pagājušā gada Dakāras rallija otrās vietas ieguvējs Davids Kastē ir pārliecināts, ka viņam arī šogad izdosies paspēkoties ar Komu un Desprē.

“Es vienmēr esmu pārliecināts par saviem spēkiem. Vienmēr gribu nobraukt un izcīnīt labu vietu. Ja man kāds teiks, ka Koma un Desprē ir līderi, es neapvainošos, jo viņi abi ir uzvarējuši Dakāras ralliju, taču viens, ko es gribu teikt, ir tas, ka viņiem būs ar mani jārēķinās.”

Šogad Dakāras rallijā nepiedalīsies pagājušā gada trešās vietas ieguvējs Kriss Blaiss un Isidrs Esteve Pujols, jo abi braucēji vasarā piedzīvoja diezgan smagas avārijas, kas viņiem tagad kādu laiku liegs nodarboties ar motosportu.

Skaidrs ir viens, ka visi, kas izies uz startu, gribēs sasniegt rallija finišu. Citiem svarīga būs izcīnītā vieta, bet citiem tas būs tikai pārbaudījums un spēku pārbaude tik grūtā rallijā, kāds ir Dakārā. Vismaz mūsu puiši nebūs tie, kas uz starta izies tikai ar domu finišēt, jo viņu līdzšinējiem rezultātiem tendence ir kāpt uz augšu. Arī šogad abi braucēji sola cīnīties par augstām vietām, tāpēc jānovēl abiem brāļiem sasniegt Dakāru ar pēc iespējas labākiem rezultātiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *