Nani Roma izārstējis smago slimību, bet Dakaras rallijā nestartēs

Foto: Dakar.com

Spāņu braucējs Nani Roma ir uzvarējis cīņā ar vēzi, taču turpina rehabilitāciju un nākamā gada janvārī Dakaras rallijā nepiedalīsies. Viņa mērķis ir atgriezties 2024. gadā.

Roma bija apstiprināts “Prodrive” rūpnīcas komandas “Bahrain Raid Xtreme” sastāvā kopā ar Sebastjēna Lēba un Orlando Terranovas ekipāžu. Šomēnes viņam arī būtu bijis jāpiedalās Marokas rallijā, ko sportisti izmanto kā sagatavošanās sacīksti pirms “Dakaras”.

Šī gada martā Romam tika konstatēts urīnpūšļa vēzis, bet kopš tā laika viņš veiksmīgi cīnījies ar šo slimību. Veikta operācija un ķīmijterapija. Tomēr rehabilitācija būtiski ietekmējusi viņa gatavošanos sacensībām, tādēļ nepilnus trīs mēnešus pirms starta sportists atcēlis savu dalību Dakaras rallijā.

Tā būs pirmā reize kopš Romas debijas Dakaras rallijā 1996. gadā, kad viņš nebūs uz starta šajās sacensībās. Sākotnēji viņš brauca motociklu klasē, 2004. gadā izcīnot uzvaru ar KTM. Jau nākamajā gadā viņš uzsāka dalību automobiļu kategorijā, bet 2014. gadā ar “Mini” izcīnīja uzvaru.

Šobrīd nav zināms, vai Romas vietā tiks pieteikta kāda cita ekipāža. Ar “Prodrive” sagatavotām mašīnām, tiesa ne zem “Bahrain Raid Xtreme” karoga, nākamā gada Dakaras rallijā startēs arī Žirlēns Šišerī un lietuvietis Vaidots Žala.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com