“Kamaz” komanda prezentē jauno Dakaras modeļa prototipu

Krievu rallijreida komanda “Kamaz-Master” prezentējusi jaunās sacīkšu mašīnas prototipu, kuram ir pilnīgi atšķirīgs izskats no iepriekšējiem modeļiem. Tuvāko gadu laikā šos “kamazus” redzēsim Dakaras rallijā.

“Kamaz-Master” seko savu galveno konkurentu pēdās, kas arī pēdējos gados sākuši startēt ar jauna izskata smagajām kaujas mašīnām. Čehs Alešs Lopraiss to paveica jau 2011. gadā, kad trasē izveda “Tatra Jamal”, bet holandietis Žerārs de Rojs sekoja 2012. gadā ar “Iveco Powerstar Torpedo” modeli. Tagad pienākusi arī krievu komandas kārta.

Kā ziņo “Kamaz-Master” vadība, jaunais auto būs ne vien ar atšķirīgu izskatu, bet arī būtiski uzlabots tehniskajā frontē. Svara sadalījums tam par 55-56% būs vērsts uz aizmugurējo asi, kas ļaus palielināt mašīnas spējas braucot pa smiltīm un piezemējoties pēc “tramplīniem”. Tāpat sportistiem būšot komfortablāka braukšana, jo vairs nebūs jāizjūt tik lieli triecieni, kā līdz šim.

Kā zināms, kopš 2013. gada “Kamaz” sadarbojas ar vācu kompāniju “Daimler”, tādejādi šis modelis ieguvis salonu no “Mercedes Zetros”.

Kompānija “Liebherr” tikmēr šobrīd strādā pie jauna sešcilintru dzinēja radīšanas tieši šai automašīnai, lai gan darbs turpināšoties vēl aptuveni pusotru gadu.

Mašīna šobrīd tiek gatavota pirmajiem testos un pagaidām netiek ziņots, kad gaidāma tās debija sacīkstēs.

Teksts: 4rati.lv
Foto: motorsport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *