Dakaras rallijā sportisti vairs nedrīkstēs izmantot savu valstu karogus

Foto: Dakar.com

2024. gada Dakaras rallijā blakus sportistu uzvārdiem uz sacīkšu transportlīdzekļiem nedrīkstēs būt uzlīmes ar to pārstāvēto valstu karogiem, nosaka izmaiņas sportiskajos noteikumos.

Rallija un rallijreida sacensībās ir ierasta prakse līdzās uzvārdam attēlot arī sportista pārstāvēto valsti, tomēr Dakaras rallijā, kas piekto reizi norisināsies Saūda Arābijā, tas būs aizliegts. Sacensību rīkotāju organizācija ASO par to mutiski vienojusies ar FIA, un aizliegums arī iekļauts papildinātajos noteikumos.

Lai gan šāds lēmums varētu šķist absurds, sacensību rīkotāji to skaidro kā profilaktisku un uz piesardzību vērstu rīcību. Tiek uzsvērts, ka šobrīd pasaulē, tostarp īpaši Tuvajos Austrumos, ģeopolitiskā situācija ir nestabila, un aktivizējušies radikāli noskaņoti teroristi.

2022. gadā Dakaras rallijā tika uzspridzināta “Sodicars Racing” komandas pavadošā automašīna, kad tā devās prom no viesnīcas, kā rezultātā smagus kāju savainojumus guva Francijas pilots Filipe Butrons. Lēmums neļaut izmantot valstu karogus pieņemts ar mērķi maksimāli pasargāt sportistus un pārējos sacensībās iesaistītos cilvēkus no līdzīgiem gadījumiem, kas vērsti uz konkrētu valstu pārstāvjiem.

Izmantotie resursi:
www.bbc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *