Brāļi Vinteri finišē otrajā simtniekā

Info: www.janisvinters.lv

Par Dakāras rallijreida otrā ātrumposma uzvarētāju motociklu ieskaitē šodien kļuva “Yamaha” pārstāvis Helders Rodrigezs. Vakardienas ātrāko braucēju Rubensu Fariju viņš spēja apsteigt gandrīz tieši par minūti, bet trešo rezultātu šoreiz uzrādīja “KTM” rūpnīcas komandas braucējs Isidrs Esteve Pujols. Ne tika spoža diena bija aizvadīta brāļiem Vinteriem, kas neiekļuva pat pirmajā simtniekā, tomēr veiksmīgi turpina ceļu uz nākamo pieturvietu.

“Šodien veicamā trase vairāk bija piemērota vietējo ceļu pazinējiem,” “Ceļš bija ciets, līkumots un nācās braukt pa ļoti sarežģītu apvidu, kur bija pilns gan ar aizām, gan gravām.”

Bīstamie kalnu ceļi atkal vieglāk pieveicami izrādījās mazāk pieredzējušajam Eināram, kurš no uzvarētāja atpalika nedaudz vairāk par četrpadsmit minūtēm un ierindojās 116. vietā, savukārt Jānis Vinters ātrumposmu beidza aiz viņa – 161. pozīcijā un ar nepilnu astoņpadsmit minūšu deficītu.

Komanda atzina, ka lieki riskēt nav bijusi ne mazākā jēga, jo Āfrikā zaudētās piecpadsmit minūtes nenozīmēs neko. Kopumā rezultāts atzīstams par objektīvu, jo abu brāļu “KTM” agregāti ir speciāli piemēroti tieši tuksneša vajadzībām, kur arī būs iespējams atgūt visvairāk laika.

“Problēmas radīja nepārtrauktā bremzēšana – šādos apstākļos ir nepieciešama pavisam cita bremžu sistēma, lai tās nepārkarstu. Līdz ar to bieži nācās tempu samazināt”

Abi braucēji pamanījās piedzīvot kritienus. Jānim tas bijis pat visai smags, tomēr jaunā kakla aizsardzības sistēma sevi pierādīja godam un iespējams, palīdzēja izvairīties no liekām sāpēm vai pat traumām. Einārs esot kritis visai viegli, tomēr viss beidzies labi abos gadījumos. Šobrīd motocikli jau ir salaboti un atrodas ceļā uz Malagu, no kurienes tie vakarā tiks transportēti uz Āfriku.

Veiksmīgāka diena kā vakar izdevās arī 2006. gada uzvarētājam Markam Komam, kurš ierindojās piektajā vietā un uzvarētājam zaudēja divas ar pusi minūtes. Nekāds progress gan nav jūtams no Sirila Desprē puses – francūzis, kurš pērn ar varoņa cienīgu apņemšanos spēja izcīnīt otro vietu, šoreiz palika vien 23. vietā un Rodrigezam zaudēja gandrīz sešas minūtes.

Kopvērtējumā līdera godu šobrīd pārņēmis dienas uzvarētājs Rodrigezs, tomēr Faria no viņa neatpaliek pat minūti. Ievērojami vairāk, pirms došanās uz Āfriku, zaudē Esteve Pujols – viņu no pirmās pozīcijas šķir septiņas minūtes. Brāļiem Vinteriem kopvērtējumā situācija neizskatās nemaz tik bezcerīga – Einārs ir 52. un zaudē 32 minūtes, kamēr Jānis ir 72. vietā un no Rodrigeza atpaliek 40 minūtes.

Otrā ātrumposma rezultāti – motocikli

1. Rodrigues (Portugāle) Yamaha 1:02:44
2. Faria (Portugāle) Yamaha +00:01:03
3. Esteve Pujol (Spānija) KTM +00:01:45
4. Casteu (Francija) KTM +00:02:10
5. Coma (Spānija) KTM +00:02:26

116. Einārs Vinters (Latvija) KTM +00:14:13
161. Jānis Vinters (Latvija) KTM +00:17:46

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *