Arī 2024. gada Dakaras rallijs notiks tikai Saūda Arābijas teritorijā

Foto: Twitter.com/BenVanagas

Dakaras rallija organizatori prezentējuši nākamā gada sacensības, atklājot nākotnes plānus un apstiprinot, ka arī šoreiz visi ātrumposmi tiks aizvadīti Saūda Arābijā.

Tika baumots, ka “Dakara 2024” pirmo reizi notiks arī citu valstu teritorijās, tomēr tagad oficiāli zināms, ka maršruts joprojām vedīs tikai pa Saūda Arābiju. Sacensības norisināsies no 5. līdz 19. janvārim, šo divu nedēļu laikā tiks aizvadīts prologs, 12 ātrumposmi un pa vidu, kā ierasts, būs atpūtas diena.

Maršrutā veiktas būtiskas izmaiņas – aptuveni 60 procenti būs sportistiem vēl neiepazīta trase. Trīs ātrumposmi būs pilnībā jauni. Ja šogad Dakaras rallijā grūtākie ātrumposmi bija sākumā, nākamgad tie notiks sacensību beigās. Šoreiz starts tiks dots Alulā, bet finišs tiks sasniegts Janbu, Sarkanās jūras piekrastē.

Organizatori sola, ka kopumā maršruts būs tikpat izaicinošs kā aizvadītajā “Dakarā”, turklāt navigācija kļūšot vēl sarežģītāka. Būs arī “48 stundu posms”, kad noteiktā laikā vienā dienā būs jāfinišē, bet nākamajā jau no agra rīta jāatgriežas trasē. Tiks izveidoti kopumā astoņi bivoki un tiklīdz pulkstenis rādīs 16:00 pēcpusdienā, dalībniekam tuvākajā no tiem būs jāapstājas un jāpārlaiž nakts, lai plkst. 7:00 no rīta atgrieztos trasē. Bivoku starpā nebūs saziņas un dalībniekiem nebūs pieejami konkurentu rezultāti.

Domājot par nākotni, programmas “Mission 1000” ietvaros būs iespēja veikt 100 kilometrus no katras dienas ātrumposma, testējot inovatīvās tehnoloģijas – mašīnas, ko pilnībā darbina elektrība vai ūdeņradis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *