Folkreisa Vasaras kausu dubļainajā finālposmā izcīna Edgars Tralla

Foto: Autocross.lv

Sestdien “Daugavas senlejas” autotrasē pie Aizkraukles norisinājās Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa noslēdzošais, sestais posms. Folkreisā par šīs sezonas uzvarētāju kļuvis Edgars Tralla, savukārt autokrosa kopvērtējumā pirmo vietu izcīnījis Mairis Vigulis.

Folkreisa Vasaras kauss

No 12 folkreisa finālistiem dubļainajā trasē finišēja tikai septiņi. Vairāki norakās dubļos, dažus pievīla tehnika. Trasē bija daudz dzelteno karogu. Dainis Žvagins pārliecinoši attālinājās no pārējiem un noturēja līderpozīciju līdz finišam. Otrais finālā bija Artis Biezais, trešo vietu izcīnīja Ivo Gabrāns. Sezonas uzvarētājs Edgars Tralla ieņēma sesto vietu.

Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējumā Tralla uzvarējis pirmo reizi – šī vispār ir pirmā reize, kad viņam izdevies iekļūt “Top 3”. Otro vietu, zaudējot sešus punktus, sasniedzis šī posma uzvarētājs Žvagins, bet trešajā vietā Juris Mesters .

Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējums:

Vieta Braucējs Punkti
1. Edgars Tralla 66
2. Dainis Žvagins 60
3. Juris Mesters 52
4. Lenards Patriks Lepsis 47
5. Uģis Jirgensons 42

Folkreisa 4WD Vasaras kausa kopvērtējumā par uzvarētāju pārliecinoši kļuvis Kaspars Zuģickis, kurš uzvarēja arī šī posma finālā, otrajā vietā šosezon Mareks Aseriņš, bet cīņa par trešo vietu noslēgusies ar vienādu punktu skaitu. Augstāka vieta kopvērtējumā Ermīnam Vācietim, aiz kura palika Madars Krapāns.

Krosa komisijas autokrosa kauss

Krosa komisijas autokrosa kausa fināls un cīņa par uzvaru kopvērtējumā izvērsās dramatiskiem pavērsieniem bagāta. Vispirms finālu nācās apturēt, jo Aivars Galbāliņš apmeta vairākus kūleņus, pēc kā tika nodots mediķu aprūpē. Braucējs sūdzējās par sāpēm mugurā. Arī pēc atkārtotā starta fināls tika pārtraukts, jo Ilmāram Kuzmanim bija pāragrs starts.

Diemžēl Vladislavs Kozlovkis otrajā atkārtotajā startā pirmajā pakalnā piedzīvoja tehniskas problēmas un no fināla izstājās. Tā kā pēdējā posmā abi kopvērtējuma līderi, Kozlovskis un Galbāliņš, no fināla cīņām izstājās, tas pavēra iespēju Mairim Vigulim kopvērtējumā ierindoties pirmajā vietā.

Turpinājumā finālbrauciens notika bez starpgadījumiem, kā uzvarētājs finišēja Oskars Troika, otro vietu guva Sandris Vigulis, bet trešo vietu sasniedza un par sezonas kopvērtējuma uzvarētāju kļuva M.Vigulis.

Kopvērtējumā M.Vigulim piecu punktu pārsvars pār Troiku, bet Kozlovskis noslīdējis uz trešo vietu, zaudējot kausa ieguvējam sešus punktus.

Krosa komisijas autokrosa kausa kopvērtējums:

Vieta Braucējs Punkti
1. Mairis Vigulis 81
2. Oskars Troika 76
3. Vladislavs Kozlovskis 75
4. Sandris Vigulis 72
5. Aivars Galbāliņš 70

Pārliecinošu uzvaru Vasaras kausa izcīņā Dāmu klasē šosezon guvusi Marta Starka, otrajā vietā Endija Ķervija, bet trešā labākā – Alise Līga Grāmatiņa. Pēdējā posma finālā uzvarēja Dita Sloka, kas visu braucienu cīnījās ar Starku, atstājot sezonas uzvarētāju otrajā vietā.

Junioru kopvērtējumā vasaras kausā uzvarēja Linards Patriks Lepsis, kuram piekāpās Marta Starka un Markuss Upītis. Arī pēdējā posmā Lepsis guva uzvaru, Starka ar viņu cīnījās, bet palika otrajā vietā.