Kā šoziem izvēlēties riepas?
Ziemas riepas ir kā ērti un silti apavi, taču, atšķirībā no cilvēku apaviem, tās tiek izmantotas ne tikai komfortam, bet arī drošībai. Kad temperatūra pazeminās līdz + 8 ° C, “mašīnas kurpes” ir ieteicams mainīt, taču, kad pienācis 1. decembris, vasaras riepas uz ziemas riepām ir jāmaina obligāti.
Autovadītājiem, kuru transportlīdzeklim ziemas periodā (no 1. decembra līdz 1. martam) nebūs atbilstošas vissezonas vai ziemas riepas, tiks piešķirts ne tikai sods 30 eiro vērtībā, bet arī soda punkts.
Vai zināji, ka, braucot ar ātrumu 50 km/h, uz sausa seguma un uz slidena ceļa bremzēšanas ceļa garums atšķiras pat trīs reizes? Lai samazinātu slīdēšanas risku, riepas ir jāizvēlas atbildīgi.
Ir trīs riepu veidi:
- Cietā sastāva riepas(Eiropas) – paredzētas maigam, siltam klimatam, ka arī braukšanai pa sausu, siltu asfaltu ar labu saķeri. Braukt ar šādām riepām pa apledojušu ceļu būs nedrošāk, nekā skandināvu tipa frikcijas riepām. Ideāls variants, ja pārvietojaties pārsvarā pa pilsētu.
- Mīksta sastāva riepas (skandināvu) – pielāgotas braukšanai pa sniegu un apledojušiem ceļiem. Galvenā mīksta sastāva riepu priekšrocība ir to spēja nezaudēt elastīgumu zemā temperatūra, kas nodrošina maksimālu drošību visā ziemas sezonā.
- Riepas ar radzēm – ja Jūs dzīvojat ārpus pilsētas un ziemā saskaraties ar ledainiem ceļiem, riepas ar radzēm ir visatbilstošākā izvēle. Neskatoties uz to, ka šāda veida riepas ir aizliegts izmantot vasaras sezonā, ziemā tās garantē drošību uz potenciāli bīstamiem un ledainiem ceļiem.
Ražošanas datums
Pērkot jaunas riepas, ir būtiski ņemt vērā to ražošanas datumu. Ilgstoša riepu uzglabāšana, pat stingri ievērojot visus ražotāja norādītos ieteikumus, noved pie materiāla starpmolekulāro saišu pavājināšanās. Izgatavošanas datuma apzīmējums ir uzrakstīts uz riepas sānu virsmas, vienā rindā ar citu produkta marķējumu. Visas automašīnu riepas, kas ražotas pēc 2000. gada, ir apzīmētas ar četriem blakus esošiem cipariem – nedēļu un gadu. Tomēr pārspīlēt ar šo parametru arī nevajadzētu, jo lielākā daļa riepu ražotāju uzskata, ka 5 + 5 ir pilnīgi normāli priekš riepas – kas nozīmē 5 gadi noliktavā un 5 gadi uz auto.
Kad mainīt vecās ziemas riepas uz jaunajām?
Ziemas riepas protektora dziļumam ir jābūt vismaz četriem milimetriem, lai nodrošinātu labu saķeri ar ceļu. Ja riepas protektora dziļums ir mazāks – tā ir jāmaina. To nosaka arī Ceļu satiksmes noteikumi.
Padomi no ekspertiem:
- Lai pagarinātu riepu kalpošanas laiku, tās jāapgriež no vienas ass uz otru ik pēc astoņiem tūkstošiem nobrauktiem kilometriem.
- Ja izmantojiet riepas, kas ir lietotas vairāk nekā sezonu, uz aizmugurējās ass uzstādiet kvalitatīvāko pāri, lai samazinātu nekontrolētu sānslīdes risku.
Ir būtiski atcerēties, ka klimats ir galvenais kritērijs riepu izvēlē. Ziemas temperatūra Latvijā var ievērojami mainīties, kas nozīmē, ka jāgatavojas ne tikai salnām, bet arī augstākām temperatūrām.
Kur iegādāties jaunas ziemas riepas internetā?
Riepas.lv piedāvā kvalitatīvas riepas kopā ar garantiju, kas dod iespēju samainīt riepas ar rūpnīcu defektiem. Piesaki servisa pierakstu jau šodien: https://www.riepas.lv/Servisa-pieraksts
*Reklāmraksts