Kalle Rovanpera Latvijā plāno startēt vēl vienu vai divas sezonas

13/11/2015 |

Foto: ksml.fi

15 gadu vecumā kļuvis par Latvijas čempionu rallijsprintā, jaunais somu talants Kalle Rovanpera apstiprina, ka Latvijā karjeru turpinās vēl vienu vai divas sezonas.

Tikai oktobrī Rovanperam palika 15 gadi, bet tajā pašā mēnesī viņš pirmo reizi kļuva par Latvijas čempionu “2WD Open” klasē, pārspējot daudzus pieredzējušākus sportistus.

“Latvijā rallija līmenis ir augsts,” stāsta Rovanpera, sakot, ka Somijā viņš nebūt negrib startēt. “Tikai pasaules čempionātā ir jābrauc vēl ātrāk. Somijas čempionātā startēt nav iemesla. Man jākrāj starptautiska pieredze.”

Tā kā Latvijā var startēt sportisti arī tādā vecumā, Rovanpera plāno turpināt krāt pieredzi tieši šeit. Viņš saka, ka tie varētu būt vēl viens vai divi gadi, ko Kalle gatavojas pavadīt Latvijā.

Šogad viņš startēja ar R2 klases “Citroen C2”, taču jau paspējis izmēģināt arī citu tehniku. Rovanpera šogad testējis gan “Porsche GT3”, gan “Skoda Fabia S2000”, kā arī “nullītes” statusā pilotējis pilnpiedziņas mašīnu kāda Somijā notikušā rallijsprintā.

Viņš cer, ka nākamgad varēs izmēģināt kaut ko vairāk arī sacīkšu režīmā.

“Nav īpašas jēgas turpināt braukt ar C2,” saka Rovanpera, vēloties spert soli uz priekšu jau 2016. gadā. “Es būšu sarūgtināts, ja man nebūs iespēja startēt ar kādu citu auto.”

Šādam uzstādījumam pilnībā piekrīt arī viņa tēvs Harijs Rovanpera, savulaik slavenais WRC pilots, kurš šobrīd pretī pasaules čempionātam ved savu dēlu.

Arī Kalles Rovanperas tālākās nākotnes plāni ir gluži skaidri. 2017. gadā viņš plāno debitēt pasaules rallija čempionātā, piedaloties Velsas posmā, jo tobrīd sportistam būs apritējuši 17 gadi, un tieši sākot no šāda vecuma drīkst piedalīties sacensībās Lielbritānijā.

Ar autosportu Kalle Rovanpera sāka nodarboties jau astoņu gadu vecumā. Viņam nebija vēl desmit, kad jaunais talants jau pilotēja aizmugurējās piedziņas “Toyota Starlet” gluži profesionālā manierē. Pēdējos gažus gadus viņš ar autosportu jau nodarbojas profesionāli, trenējas, veic regulārus testus un kopš 2013. gada, kad jaunietim bija tikai 12 gadi, ir redzams rallija trasēs Latvijā.

Izmantotie resursi:
www.ksml.fi

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool