Vorobjovs/Pūķis kļūst par Lietuvas rallija čempionāta līderiem

12/09/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Pēc Elektrēnos notikušajām rallija sacensībām, kas galvenajiem konkurentiem izvērtās neveiksmīgas, par līderiem Lietuvas čempionātā LARČ3 grupā kļuvuši latviešu braucēji Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis.

Vorobjova/Pūķa ekipāžai šovasar Lietuvā klājies ļoti labi, jo sportisti uzvarējuši absolūtajā ieskaitē jau pēdējos trīs posmos pēc kārtas. Jūnija vidū viņi triumfēja “Rally Žemaitija”, augustā palika nepārspēti “Samsonas Rokiškis Rally”, bet aizvadītās nedēļas nogalē pirmo vietu ieguva arī “DHL Rally Elektrenai”.

Tā kā Elektrēnu rallijā bez punktiem palika LARČ3 līdzšinējais līderis Giedrs Notkuss, tieši Vorobjova ekipāža tagad izvirzījusies vadībā šajā ieskaites grupā. Posmu pirms sezonas beigām Vorobjovs ir 19 punktus priekšā Notkusam, kamēr trešo vietu ieņem un jau 31 punktu līderim zaudē Vitauts Šveds.

LARČ3 ieskaitē, startējot tikai divos no aizvadītajiem pieciem posmiem, piektais pašlaik ir Guntis Lielkājis ar Ivaru Grošu, bet, piedaloties trīs posmos, astotie ir Rolands Jaunzems un Ainārs Kalniņš.

Jāpiemin, ka Vorobjovs tikai vasarā pārsēdās pie “Mitsubishi Mirage RS Proto Evo II” automašīnas stūres – pirmajos divos posmos viņš startēja LARČ2 grupā ar “Mitsubishi Lancer Evo X”, un tur pašlaik ieņem piekto vietu.

Vorobjovs/Pūķis jau pirms Elektrēnu rallija bija vadībā 4WD kopējā vērtējumā. Viņa tuvākie sekotāji šeit ir jau pieminētais Notkuss, kā arī Benedikts Vanags, kurš Elektrēnos pēc avārijas arī palika “sausā”. Vanags pašlaik jau 66 punktus aizmugurē, bet trešajā vietā esošais Notkuss zaudē 70 punktus. Lielkāja ekipāža šeit astotā, bet Jaunzema – četrpadsmitā.

Latvijas sportistam Daņilam Belokoņam, kurš Elektrēnu rallijā apvienojās ar Andri Mālnieku, punktus gūt neizdevās, jo tika piedzīvota avārija. Neskatoties uz to, viņš saglabājis otro vietu LARČ4 grupā, kur līderis Jons Pipirs tagad atrāvies jau par 86 punktiem. Tuvākais sekotājs, trešajā vietā esošais Marks Judzentavičs no Belokoņa atpaliek 11 punktus.

Lietuvas rallija čempionāts noslēgsies ar “Classic Rally Druskininkai”, kas notiks 29. un 30. septembrī.

KOPVĒRTĒJUMU TABULAS >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool