Tanaks uz Vācijas asfalta izcīna otro WRC uzvaru

Bez dramatiskiem pavērsieniem aizvadot sacensību noslēdzošo dienu, par Vācijas rallija uzvarētāju svētdien kļuva Ota Tanaka ekipāža. Igaunim šī ir otrā uzvara pasaules rallija čempionātā.

Ots Tanaks (“M-Sport Ford”) par rallija līderi kļuva piektdien, pēc tam sestdienas ātrumposmos spējot palielināt pārsvaru pār tuvāko sekotāju Andreasu Mikelsenu. Pirms sacensību pēdējās dienas abus pilotu šķīra 21 sekunde, bet svētdienas četros ātrumposmos Tanakam nebija iemesla lieki riskēt, viņš pielaida konkurentu nedaudz tuvāk, nodrošinot sev uzvaru. Finišā norvēģis atpalika 16 sekundes, un, aizvadot tikai trešās sacensības “Citroen” komandas sastāvā, atnesa tai pirmo pjedestālu kopš Krisa Mīkes martā izcīnītās uzvaras Meksikas rallijā.

Vēl sestdienas rītā trešo pozīciju ieņēma Tjerī Noivils (“Hyundai”), kurš tobrīd vēl bija pasaules čempionāta līderis. Negadījumā sabojājis piekari, beļģu pilots bija spiests izstāties, kas uz trešo vietu ļāva pacelties Sebastjēnam Ožjē (“M-Sport Ford”). Francūzis spēja nosargāt trešo pozīciju, tajā arī finišējot, kā rezultātā viņam izdevies atgūt vadību sezonas kopvērtējumā.

Pēc aizvadītiem desmit posmiem pasaules rallija čempionātā Ožjē ir 17 punktu pārsvars pār Noivilu, bet Tanaks aizvien atrodas trešajā vietā, tagad līderim zaudējot 31 punktu.

Vācijas posmā aiz pirmā trijnieka finišēja Juho Hanninens (“Toyota”), kuram sniegums pēdējā laikā līdz ar to kļūst arvien stabilāks un labāks. Piekto vietu tikai pēdējā ātrumposmā izrāva Kreigs Brīns (“Citroen”), pārspējot Elfinu Evansu (“M-Sport Ford”).

WRC2 ieskaitē par uzvarētāju kļuva franču pilots Eriks Kamilli, kurš aiz sevis atstāja Janu Kopecki un Pontusu Tidemandu.

Pasaules čempionāta 11. posms notiks oktobra pirmajā pusē Spānijā, un tās būs sacensības, kas notiks gan pa grants, gan asfalta ceļiem.