Seska un Vorobjova ekipāžas startēs “Samsonas Rally Rokiškis”

06/08/2019 |

Foto: Romas Photography

Jau šajā nedēļas nogalē Lietuvā norisināsies vērienīgās “Samsonas Rally Rokiškis” autosacīkstes, kurās dalību ņems arī vairākas ekipāžas no Latvijas. Pasaules čempionātā startējošais Mārtiņš Sesks ir viens no pilotiem, kurš pieteicis dalību, turklāt sacensībās viņu redzēsim startējot ar citādu mašīnu nekā citkārt.

Organizatoru publicētajā dalībnieku sarakstā atrodamas kopumā 77 ekipāžas. Ar pirmo numuru ralliju sāks spēcīgais mājinieks Vaidots Žala, kura stūrmanis ir Andris Mālnieks – viņi sarakstā redzami ar “Škoda Fabia R5”, lai gan acīgākie šī sporta veida sekotāji būs pamanījuši, ka spēkrats šobrīd izlikts pārdošanā. Otrais numurs rotās spēcīgā somu pilota Tēmu Asunmā “Ford Fiesta N5+” sānus – spēkratu apkalpos “Samsonas Motorsport” vienība. Tikmēr trešais numurs lietuvieša Giedra Notkus ekipāžai, kas cīņā dosies ar “Mitsubishi Lancer Evo IX”.

Ar “Neiksans Rallysport” komandas izgatavoto “Ford Fiesta NRC” automobili pirmo reizi rallija sacīkstēs redzēsim Mārtiņu Sesku, kurš vēl pagājušās nedēļas nogalē piedalījās pasaules čempionāta posmā Somijā, startējot ar priekšpiedziņas mašīnu. Šoreiz viņš atkal sēdīsies pilnpiedziņas spēkratā, bet stūrmaņa pienākumus sportistam pildīs Māris Kulšs, ar kuru kopā jau tika startēts 2015. un 2016. gadā.

Jānis Vorobjovs un Ivo Pūķis arī dosies uz “Samsonas Rally Rokiškis”, cīņā piedaloties ar “Vorobjovs Racing” sagatavoto “Mitsubishi Mirage”.

Māris Dzērve/Māris Renskumbergs un Agris Freimanis/Andris Pšečenko sacensībās piedalīsies ar iespaidīgajiem GAZ automobiļiem, kas pielāgoti autosportam.

No spēcīgākajiem pilotiem, kas startēs šajā rallijā, jāmin arī Vitauts Šveds (“Volkswagen Polo R5”), Saku Vierimā (“Mitsubishi Lancer Evo X”) un pats rallija rīkotājs Martins Samsons (“BMW M3X”). Ar “Samsonas Motorsport” sagatavotu “BMW M3” startēs pazīstamais un pieredzējušais somu braucējs Tonijs Gardemeisters, kurš savulaik brauca pasaules rallija čempionātā WRC klasē.

Rokišķu apkaimē gaidāmās sacensības startēs jau piektdien, 9. augustā, kad tiks aizvadīti pieci ātrumposmi, savukārt sestdien, 10. augustā notiks vēl 11 dopi. To kopējais garums sastādīs nepilnus 94 kilometrus. Šis būs Lietuvas rallija čempionāta priekšpēdējais posms.

Dalībnieku saraksts >>

Ātrumposmu saraksts >>

Papildus informācija par sacīkstēm atrodama vietnēs “www.samsonasrally.com” un “www.autorally.lt”.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool