Rovanpera Liepājas rallijā startēs ar jauna dizaina “Fiesta R5”

03/10/2017 |

Foto: Kalle Rovanpera Racing

Rallija jaunais talants Kalle Rovanpera, kuram daudzi prognozē spožu nākotni un pat titulus pasaules čempionātā, Latvijā ne tikai ieguvis savu pirmo pieredzi, bet jau šajā nedēļas nogalē iegūs arī pirmo pieredzi starptautiska mēroga sacensībās. “Rally Liepāja” viņam būs jauns izaicinājums.

1. oktobrī Rovanperam apritēja 17 gadi un faktiski tas nozīmē, ka tieši tagad sāksies viņa starptautiskā karjera. Līdz šim soms pieredzi smēlās Itālijas, Somijas un Latvijas nacionālajos čempionātos, bet Eiropas rallija čempionāta posmā “Rally Liepāja” debitēs pie “M-Sport” rūpnīcā sagatavotas “Ford Fiesta R5” automašīnas stūres.

“Ceru uz labu konkurenci, kā arī šis būs mans pirmais rallijs ar “Fiesta”, tādēļ daudz būs jādomā par regulējumiem un jākoncentrējas, lai iepazītu mašīnu,” stāsta Rovanpera.

“Rally Liepāja” ceļus Rovanpera iepazina jau pērn, kad startēja tikai Latvijas čempionāta ieskaitē.

“Manuprāt, tagad esmu kļuvis ātrāks un arī spēsim labāk sagatavot stenogrammu,” saka soms. “Lielāko spiedienu sajūtu pats no sevis, jo vienmēr sev lieku visu izdarīt pēc iespējas labāk.”

Tagad Rovanpera sacentīsies pret Eiropas zvaigznēm, turklāt šī viņam būs pirmā reize ne vien tik liela mēroga sacīkstēs un ar jaunu auto, bet arī jaunu stūrmani, jo Risto Pietilainenu nomainīs Jonne Haltunens.

“Romas rallijā aizvadīju pēdējās sacīkstes kopā ar Risto un līdz ar to noslēgusies liela sadaļa manā karjerā,” atzīst Rovanpera. “Kopā sākām braukt 2013. gadā, kad Latvijā piedalījos savā pašā pirmajā rallijā. Kopš tā laika kopā esam aizvadījuši jau 32 rallijus un 13 no tiem guvuši uzvaras, kā arī izcīnījuši trīs titulus. Līdz šim brīdim Risto bijis nozīmīga daļa no manas karjeras.”

Jau vēstīts, ka šoruden Kalle Rovanpera aizvadīs arī pirmos divus posmus pasaules rallija čempionātā, startējot WRC2 klasē, savukārt nākamgad viņš visticamāk šajā seriālā pārstāvēs “M-Sport” komandu. Tikmēr jau Liepājā būs redzamas viņa mašīnas jaunās krāsas.

Izmantotie resursi:
www.fiaerc.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool