Vadošās WRC2 ekipāžas boikotē Somijas ralliju

07/07/2017 |

Foto: Honza Fronek

Nesen publiskotajā Somijas rallija dalībnieku sarakstā redzams, ka gandrīz visas WRC2 klases vadošās ekipāžas šo pasaules čempionāta posmu nolēmušas boikotēt, raksta “RallySport Magazine”. No pirmajās sešās pozīcijās WRC2 kopvērtējumā esošajām ekipāžām Somijas rallijā cīņai par ieskaites punktiem pieteikusies tikai viena.

Šāda situācija vienā no populārākajiem čempionāta rallijiem izveidojusies jauno noteikumu dēļ. Noteikumi paredz, ka par ieskaites punktiem WRC2 klasē ekipāžas var cīnīties ne vairāk kā septiņos rallijos, savukārt dalība Portugāles, Vācijas un Velsas posmos ir obligāta, lai netiktu atņemti izcīnītie punkti. Tā kā arī Vācijas un Velsas posmi notiek sezonas otrajā pusē, daudzi atteikušies no iespējas cīnīties par punktiem Somijas rallijā.

Somijas rallija galvenais tiesnesis Kai Tarkiainens atzīst, ka dalībnieku skaits samazināšanās bija prognozējama jau iepriekš. Šogad dalībnieku sarakstā atrodamas 65 ekipāžas, kamēr pagājušajā gadā Somijas posmā startēja 76 mašīnas, bet 2015. gadā – 84.

Šogad Somijas posmā redzēsim 16 WRC klases mašīnas, kā arī 28 R5 klases automobiļus, no kuriem gan tikai 15 reģistrēti dalībai WRC2 čempionāta ieskaitē. No “Top 6” pilotiem par punktiem cīnīsies tikai iepriekšējā posma uzvarētājs Ole Kristians Veibijs, taču jāpiemin arī, ka Tēmu Suninens aizvadīs otro posmu pēc kārtas WRC klasē, tāpat WRC klasē atgriezies Andreass Mikelsens. Eriks Kamilli startēs ārpus ieskaites.

WRC2 kopvērtējums:

Vieta Pilots Punkti
1 Sweden Pontus Tidemand 118
2 Norway Ole Christian Veiby 68
3 Finland Teemu Suninen 54
4 France Eric Camilli 52
5 Norway Andreas Mikkelsen 50
6 Czech Republic Jan Kopecký 49
7 Mexico Benito Guerra 42
8 Romania Simone Tempestini 28
9 France Yohan Rossel 27
10 France Quentin Gilbert 25

Izmantotie resursi:
www.rallysportmag.com.au

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool