“Toyota” pilots Esapeka Lapi līderis Somijas WRC posmā

28/07/2017 |

Foto: wrc.com

Noslēdzoties pasaules rallija čempionāta Somijas posma pirmajai pilnajai dienai, vadībā iekārtojušies vietējie sportisti – līderis pēc veiktiem 13 ātrumposmiem ir Esapeka Lapi, bet viņam seko Jari-Mati Latvala un Tēmu Suninens.

Ilgu laiku līderis šodien bija Latvala, bet viņa pārstāvētās “Toyota” vienības pilots Lapi pirmo pozīciju pārņēma desmitajā ātrumposmā. Dienas izskaņā viņš ir četras sekundes priekšā komandas biedram Latvalam, kamēr 19 sekundes līderim zaudē trešajā vietā esošais Tēmu Suninens, kurš pārstāv “M-Sport” vienību un aizvada vienas no savām pirmajām sacīkstēm WRC klasē.

Neveiksmīga šī diena izvērtās abiem vadošajiem “M-Sport” komandas pilotiem. Ots Tanaks bija vadībā pēc trim pirmajiem ātrumposmiem, bet tad izslīdēja par tālu līkuma ārmalā un uztriecās akmenim, rezultātā pārdurot riepu, kā arī sabojājot pusasi. Tika zaudēta aptuveni pusotra minūte, bet sportists sacīkstes turpina un šobrīd ir desmitais. Sebastjēns Ožjē, kurš ir pasaules čempionāta līderis, šobrīd par 11 punktiem apsteidzot “Hyundai” pilotu Tjerī Noivilu, jau piektdienas sākumā saskārās ar sajūga problēmām, bet vēlāk piedzīvoja avāriju pēc piezemēšanās tramplīnā un izstājās.

Sestdien sportistiem Somijā jāveic astoņi ātrumposmi, bet vēl četri gaidāmi svētdien.

“Rally Finland” rezultāti pēc 13. ātrumposma:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Esapeka Lapi Toyota Yaris WRC 1:11:36.4
2. Jari-Mati Latvala Toyota Yaris WRC +4.4
3. Tēmu Suninens Ford Fiesta WRC ’17 +19.0
4. Kreigs Brīns Citroën C3 WRC +33.0
5. Juho Hanninens Toyota Yaris WRC +39.1
6. Madss Ostbergs Ford Fiesta WRC ’17 +45.0
7. Elfins Evanss Ford Fiesta WRC ’17 +45.1
8. Tjerī Noivils Hyundai i20 Coupe WRC +58.0
9. Kriss Mīke Citroën C3 WRC +1:07.6
10. Ots Tanaks Ford Fiesta WRC ’17 +1:50.2
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool