Somijas posmā startēs pēdējos gados lielākais WRC mašīnu skaits

12/02/2021 |

Šomēnes Somijā gaidāmajā pasaules rallija čempionāta posmā “Arctic Rally Finland” startēs lielākais WRC klases mašīnu skaits kopš 2017. gada vasaras sacīkstēm “Rally Finland” – 13 ekipāžas.

Rovaniemi bāzētajās sacensībās dalību kopumā pieteikušas 56 ekipāžas. Ar četrām WRC mašīnām uz Arktikas ralliju devusies “Toyota” komanda (Sebastjēns Ožjē, Elfins Evanss, Kalle Rovanpera un Takamoto Katsuta), trīs mašīnas būs “Hyundai” vienībai (Ots Tanaks, Tjerī Noivils un Kreigs Brīns), kamēr divas – “M-Sport Ford” nometnei (Tēmu Suninens un Gass Grīnsmits). Tāpat uz starta izies “2C Competition” komandas piloti Pjērs-Luī Lubē un Olivers Solbergs ar “Hyundai i20 Coupe WRC”, kā arī Lorenco Bertelli un Janne Tuohino, kuri brauks ar “Ford Fiesta WRC”.

Desmit ekipāžas uz starta stāsies WRC2 ieskaitē – favorīts šeit būs Montekarlo rallija uzvarētājs Andreass Mikelsens, bet viņa konkurenci sastādīs Ole Kristians Veibijs, Nikolajs Grjazins, Martins Prokops, Adriēns Formū, Šons Džonstons, Jari Hutunens, Esapeka Lapi, Marko Bulasija Vilkinsons un arī igaunis Georgs Linnamē, kurš startēs ar “Volkswagen Polo GTI R5”.

WRC3 kategorijā dalību apstiprinājušas 23 ekipāžas, arī igauņi Egons Kaurs (“Volkswagen Polo GTI R5”) un Gregors Jētss (“Škoda Fabia Rally2 evo”), un lietuvietis Vlads Jurkevičs (“Škoda Fabia Rally2 evo”). Favorītu lomu varētu uzņemties vietējie braucēji Tēmu Asunmā, Emils Lindholms, Miko Heikile un Ēriks Pietarinens, kuri ir vieni no spēcīgākajiem Somijas čempionāta dalībniekiem un labi pazīst arī Lapzemes ceļu specifiku. Startēs arī rallijkrosa zvaigznes Johans Kristofersons un Matiass Ekstroms.

Dalībnieku saraksts >>

Sacensības sāksies 26. februārī ar testu dopu un pirmajiem diviem ātrumposmiem, vēl seši ātrumposmi notiks nākamajā dienā, bet pēdējie divi – 28. februārī.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool