Sirmacis vajā līderi Azoru salu rallijā, Lukjaņukam avārija

Pēc veiktajiem pirmajiem četriem ātrumposmiem Eiropas rallija čempionāta posmā Azoru salās, otro pozīciju ieņem Ralfa Sirmača/Artūra Šimina ekipāža, kas no līderiem atpaliek tikai sekundi.

Jau sacensību pirmajā ātrumposmā avarēja krievu sportists Aleksejs Lukjaņuks (“Ford Fiesta R5”), taču viņam izdevās sasniegt finišu, zaudējot tikai 13 sekundes. Lai gan sākotnēji tas ietekmēja sportista iespējas sacensties par uzvaru, mašīna tika salabota un dienas izskaņā viņš līderiem pietuvojās.

Pirmajā ātrumposmā uzvarēja Eiropas čempions un pašreizējais sezonas kopvērtējuma līderis Kajetans Kajetanovičs (“Ford Fiesta R5”), kamēr tikai 0.2 sekundes viņam zaudēja mājinieks Rikardu Moura (“Ford Fiesta R5”), bet trešajā vietā ierindojās Ralfs Sirmacis (“Škoda Fabia R5”), kurš atpalika 1.1 sekundi.

Otrajā ātrumposmā ātrākais bija Moura, pārņemot sacensību vadību, bet Sirmacis šajā reizē otrais, 2.1 sekundi aiz uzvarētāja. Tobrīd Moura kļuva par rallija līderi, Sirmacis pakāpās uz otro vietu, bet Kajetanovičs atkrita uz trešo.

Trešajā ātrumposmā uzvarēja Lukjaņuks, Kajetanovičs bija otrais, bet Sirmacim trešā vieta, zaudējot pirmās vietas ieguvējam 15.1 sekundi. Kopvērtējumā Kajetanovičs atguva vadību, Moura, kurš finišēja ceturtais, atkrita uz otro, bet Sirmacis – uz trešo vietu.

Pirmie trīs ātrumposmi notika sausā trasē, savukārt pirms ceturtā ātrumposma starta apstākļi kļuva daudz sliktāki un sākās lietus.

Sirmacim izdevās uzvarēt nepilnus 4 km garajā ceturtajā superspeciālajā ātrumposmā, kamēr Kajetanovičs bija tikai 12. ātrākais. Rezultātā polis gan saglabā vadību, bet pēc rallija pirmās dienas Sirmacis pakāpies uz otro vietu un zaudē viņam tieši 1 sekundi. Lukjaņuks tikmēr ir pacēlies uz trešo vietu un līderim zaudē 3.7 sekundes. Moura šobrīd ceturtais.

“Sports Racing Technologies” komandu Azoru salās pārstāv ne tikai Sirmacis, kurš šeit startē jau otro gadu pēc kārtas. Rauls Jētss/Andruss Toms (“Škoda Fabia R5”) pēc pirmās dienas ieņem tikai 19. vietu, bet Nikolajs Grjazins/Jaroslavs Fjodorovs (“Peugeot 208 VTi R2”) ir astotie “ERC Junior” ieskaitē. Grjazina ekipāža otrajā ātrumposmā saslīdēja, bet mašīnai radās problēmas ar dzinēju. Neskatoties uz šīm nepatikšanām, ekipāža ir tikai 50 sekundes aiz līderiem.

Piektdien Azoru salu rallijā notiks seši ātrumposmi.