Polijas un Spānijas rallija čempioni karjeru plāno turpināt ERC

08/11/2017 |

Foto: fiaerc.com

2018. gada Eiropas rallija čempionātā (ERC) konkurence solās kļūt vēl spēcīgāka – seriālā nolēmuši startēt aizvadītās sezonas Polijas un Spānijas čempioni.

Oktobrī pirmo reizi karjerā Polijas čempiona titulu rallijā izcīnīja Filips Nivette , kurš sezonas lielāko daļu aizvadīja pie “Škoda Fabia R5” stūres. Sportists šogad bija redzams arī Latvijā, kad vasarā piedalījās “Rally Talsi” un startēja ar  “Mitsubishi Mirage RS Proto”, sacensību kopvērtējumā iegūstot ceturto vietu. Pēdējos gados viņš arī startējis savā dzimtenē Polijā notiekošajos ERC posmos.

“Esam ieguvuši Polijas čempionu titulu un gribam noslēgt šo posmu mūsu karjerā, lai spertu nākamo soli uz priekšu,” atzīst Nivette. “Polijā vairs nestartēsim. Tagad mūsu mērķis ir Eiropas rallija čempionāts. Zinām, ko vēlamies un zinām, kas jādara, lai to paveiktu. Šis būs lielisks piedzīvojums skaistos rallijos.”

Lai gan šobrīd Nivettes plāni nav pilnībā zināmi, viņa stūrmanis 2018. gadā, tāpat kā šosezon, būs Kamils Hellers, kuram jau ir pieredze Eiropas čempionātā. 2015. gadā viņš kopā ar lietuvieti Dominiku Butvilu jau startēja ERC2 klasē.

Jāpiemin, ka pēdējos trīs gadus par Eiropas čempionu kļuvis Kajetans Kajetanovičs, kurš ir 2013. gada Polijas čempions. Tāpat labus rezultātus spējuši sasniegt pēdējo trīs gadu Polijas čempioni Vojcehs Čukala, Lukašs Habajs un Grzegorzs Grzibs. Zināms, ka Habajs, kurš šogad aizvadīja pirmo sezonu Eiropā, nākamgad arī domā turpināt startēt ERC. Atgādinām, ka “Rally Liepāja” viņš guva pirmo pjedestālu karjerā.

Tāpat 2017. gada Spānijas asfalta rallija čempionāta uzvarētājs Ivāns Aress nākamsezon ieplānojis braukt Eiropas čempionātā, lai gan arī viņa gadījumā programma vēl nav oficiāli apstiprināta. Aress šogad startēja ar jaunākā modeļa “Hyundai i20 R5” automašīnu, titulu izcīnot divus posmus pirms sezonas beigām. Tāpat viņš šogad piedalījās ERC posmā Kanāriju salās, kur guva ceturto vietu.

Izmantotie resursi:
www.fiaerc.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool