Berķis/Čeporjus ātrākie “Rally Alūksne 2018” testa ātrumposmā

Pirms šovakar gaidāmā “Rally Alūksne 2018” starta aizvadīts testa ātrumposms (“shakedown”), kurā piedalījās daļa no dalībniekiem. Ātrāko rezultātu sasniedza Jānis Berķis un Edgars Čeporjus ar “Ford Fiesta R5”.

Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu pirmā posma sacensības ar pirmajiem diviem ātrumposmiem iesāksies jau šovakar, bet pa dienu Alūksnes pusē testa ātrumposmā sportistiem bija iespēja patrenēties gaidāmajām cīņām. No vadošajām ekipāžām to izmantoja vien dažas, kopumā trasē dodoties 24 mašīnām. Kā zināms, kopumā startam pieteikušās vairāk par simts ekipāžām.

Labāko rezultātu sasniedzot trešajā mēģinājumā, ātrākais testa ātrumposmā bija Jānis Berķis un Edgars Čerpojus, kuri jau otro gadu pēc kārtas rallija sacensībās startēs ar “Ford Fiesta R5” automašīnu, pārstāvot “Neiksans Rally Sport” komandu.

Otrajā vietā ierindojās lietuviešu Vitaita Šveda un Žilvina Sakalauska duets, kuri “Rally Alūksne 2018” startēs ar “Mitsubishi Lancer Evo IX”. Viņi Berķa ekipāžai zaudēja 1.7 sekundes.

Savukārt trešā ātrākā bija latviešu vienības “Sports Racing Technologies” ekipāža ar Oliveru Solbergu un Veroniku Enganu. 2003. gada pasaules rallija čempiona Petera Solberga dēls Latvijā aizvadīs savu otro sezonu šajā sporta veidā, startējot ar jauniegādātu “Peugeot 208 R2”. Berķa/Čeporja ekipāžai šis duets testa ātrumposmā zaudēja 1.9 sekundes.