Balodis ceturtais savā klasē Raplas rallijā, Bergmaņa ekipāža izstājas

Igaunijas rallija čempionāta trešais posms “Rapla Ralli 2022” noslēdzies ar Prīta Koika ekipāžas uzvaru, savukārt visaugstāk no latviešiem ierindojās Edgars Balodis ar Maksimu Juzikeviču – viņiem 12. vieta absolūtajā ieskaitē un ceturtā savā klasē. Ļoti ātri bija Edijs Bergamanis un Ivo Pūķis, taču finišu sasniegt neizdevās.

Raplas rallijs tika aizvadīts divu dienu garumā gan pa asfalta, gan grants ceļiem, sportistiem mērojot četrus ātrumposmus piektdien un vēl astoņus sestdien. Ar laika ieskaiti tika veikti 102.7 kilometri.

Prīts Koiks (“Ford Fiesta Rally2”) bija vadībā pēc rallija pirmās dienas, kurā uzvarēja divos no ātrumposmiem un par vairāk nekā 17 sekundēm tobrīd pārspēja Gregoru Jētsu (“Škoda Fabia Rally2 evo”) un lietuvieti Vladu Jurkevuiču (“Škoda Fabia Rally2 evo”). Šos abus pilotus tobrīd šķīra vien 0.6 sekundes.

Šādā secībā trijotne arī pabeidza ralliju, tiesa, otrajā dienā ātrāks bija Jētss, kurš uzvarēja piecos ātrumposmos un pietuvojās Koikam līdz 8.2 sekundēm. Jurkeviča ekipāža, kas startēja ar latviešu komandas “Sports Racing Technologies” sagatavotu mašīnu, finišā no uzvarētāja Koika atpalika 15.1 sekundi.

Edgars Balodis/Maksims Juzikevičs (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”) sacensību gaitā progresēja un noslēdzošajā ātrumposmā pacēlās jau uz 12. pozīciju. EMV5 klasē rallija sākumā viņi bija astotie, bet aizcīnījās līdz ceturtajai vietai finišā.

Turku pilotam Keremam Kezazam stenogrammu lasīja Andis Mālnieks (“Ford Fiesta R2”). Viņi finišēja 42. vietā kopējā ieskaitē un devītajā vietā EMV4 klasē. Aleksandrs Jakovļevs/Valērijs Maslovs (“Honda Civic Type-R”) finišēja 44. vietā absolūti un ieguva astoto vietu EMV7 klasē. Iļja Zakmans/Estere Zakmane (“Mitsubishi Lancer Evo X”) finišēja 60. vietā, bet savā EMV5 klasē bija devītajā pozīcijā.

Ātrākā no mūsu ekipāžām bija Edijs Bergmanis/Ivo Pūķis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri pēc devītā ātrumposma bija piektie kopējā vērtējumā un otrie EMV5 klasē, tobrīd līderim Timmu Korgem zaudējot 23 sekundes. Diemžēl tehniskas problēmas dēļ nācās izstāties.