Biķernieku trasē notiks Baltijas kausa izcīņa minirallijā

12/01/2021 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Minirallijs ir amatieru autosporta disciplīna, kurā savus spēkus var izmēģināt ikviens interesents – tā ir iespēja iejusties rallija ekipāžas lomā ar savu ikdienas automašīnu. Latvijas Minirallija kauss 2021. gada sezonā priecēs ar sešiem sacensību posmiem. Pirmais starts tiks dots 10. aprīlī, plaši pazīstamajā Biķernieku trasē.

Pirmais sacensību posms “Baltijas Minirallija kauss”, ir jaunums sezonā. Tā kā minirallija tipa sacensības notiek arī kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā, radās ideja par vienu kopīgu sacensību sezonā, kur savā starpā satiktos visu Baltijas valstu pārstāvji.

Sacensību formāts ir dalībniekiem draudzīgs, jāveic līdz 25 km distance ātrumposmos, kopējais rallija distances garums ir līdz 150 km. Pasākuma formāts ir ērts – viena diena, bet, iespējams, ka konkrētu posmu norise var notikt tālu no dalībnieku dzīvesvietas, ērtāk būs doties uz norises vietu jau iepriekšējā vakarā, iepazīstot pilsētas un novadus.

Minirallija rīkotāji padomājuši arī par iesācējiem – minirallijā ir divas “Rookie” klases, kurās savā starpā sacenšas braucēji bez lielas pieredzes rallija disciplīnā, starts šajās klasēs ir solis pirms pāriešanas uz klasēm, kurās dalību piesaka pieredzējušākas ekipāžas.

2020. gada sezonā tika ieviests jaunums – komandu ieskaite, kura guva lielu atsaucību dalībnieku vidū, tika pieteiktas desmit komandas. Komandas sastāvā esošās ekipāžas cīnās par punktiem arī komandu ieskaitē, sezonas kopvērtējumā tiek apbalvotas trīs labākās komandas. Komandu ieskaite tiks turpināta arī 2021. gada sezonā, katrā iespējams pieteikt trīs ekipāžas.

Minirallijā ir iespējams piedalīties ne tikai ar ielas, bet arī ar rallijsprintam vai rallijam sagatavotām sporta automašīnām. Sporta automašīnu īpašniekiem ir iespēja startēt kādā no “Open” klasēm – 2021. gadā šajās klasēs tiks noteikta labākā ekipāža arī sezonas kopvērtējumā. “Open” klašu automašīnas padara sacensības aizraujošākas gan dalībniekiem, gan skatītājiem, kuru skaits ātrumposmos pieaug katru gadu.

Sacensību kalendārs 2021. gada sezonai:

1. posms* / 10.04.2021 / “Biķernieki”, Biķernieku trase, Rīga
2. posms / 01.05.2021 / “Karosta”, Liepāja
3. posms / 29.05.2021 / “Gulbis”, Gulbenes novads
4. posms / 31.07.2021 / “Amata”, Amatas novads
5. posms / 28.08.2021 / “Ropaži”, Ropažu novads
6. posms / 16.10.2021 / “Latvija”, Biķernieku trase, Rīga

*Minirallija Baltijas kausa posms – nav iekļauts minirallija kausa kopvērtējumā

Visa aktuālā informācija par minirallija kausu un tā norisi tiks publicēta oficiālajos informācijas kanālos: mājaslapā minirallijs.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook un Instagram.

Informāciju sagatavoja:
Krista Andersone,
LAF Standarta Automobiļu komisijas preses sekretāre

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool