Valtera Zviedra sniegumu pamana vairākas vadošās TCR komandas

05/11/2019 |

Foto: fiamotorsportgames.com

Astoņpadsmitgadīgais Jūrmalas autosportists, pieckārtējs Latvijas čempions kartingā un Latvijas sporta meistars Valters Zviedris pagājušās nedēļas nogalē pārstāvēja mūsu valsti Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) pirmajās “Motorsporta Games” sacensībās, kuras no 1. līdz 3. novembrim norisinājās Vallelungas trasē, netālu no Itālijas galvaspilsētas Romas.

Valters tika pieteikts pārstāvēt Latviju “Touring Car” klasē, kurā kopā ar viņu uz starta stājās vēl 19 valstu pārstāvji. Bez Latvijas šajā klasē startēja sportisti no Krievijas, Beļģijas, Slovākijas, Nīderlandes, Zviedrijas, ASV, Jaunzēlandes, Ķīnas, Lielbritānijas, Honkongas, Ungārijas, Norvēģijas, Spānijas, Kuveitas, Itālijas, Francijas, Vācijas, Čehijas un mūsu kainiņi no Lietuvas ar Juliusu Adomaviču pie stūres. Sacensībās divu braucienu summā uzvaru svinēja Krievijas pārstāvis K.Gavrilovs, aiz sevis atstājot Beļģijas sportistu G.Magnusu un Slovākijas pārstāvi M.Homalu.

Valteram šīm sacensībām “Audi RS3 LMS” automašīnu bija sagatavojusi un apkalpoja Itāļu komanda “GDL Racing”. Diemžēl automašīnai trūka ātrums tieši trases taisnēs, bet līkumotajā trases daļā un mitrā trasē tā bija ļoti ātra, salīdzinot ar konkurentiem. Pirmā kvalifikācija norisinājās slapjā trasē, un to Valters noslēdza augstajā astotajā vietā no 20 startējušajām mašīnām. Otrais kvalifikācijas brauciens jau notika pilnīgi sausā trasē un tur parādījās konkurentu auto dzinēju pārsvars, kā rezultātā Zviedris ierindojās tikai 18. vietā, kas nozīmēja, ka sestdienas brauciens būs jāsāk no astotās vietas, bet svētdienas otrais, noslēdzošais brauciens – gandrīz no peletona pašām beigām, 18. pozīcijas.

Sestdienas braucienā Valteram padevās labs starts un ilgu laiku viņš turējās septītajā vietā, bet tad izpaudās konkurentu auto priekšrocības un viens pēc otra tie brauca garām mūsu sportistam tieši trases garākās taisnes vidū. Tas gan netraucēja Valteru aizstāvēt un pat brīžiem atgūt savu pozīciju trases līkumos, par sīvo kontaktcīņu liecināja arī nelieli skrāpējumi uz mūsu auto spārniem pēc finiša. Finišs tika sasniegts 13. vietā, bet par izkustēšanos no starta Valteram tika piešķirtas piecas soda sekundes, kas nozīmēja, ka viņš šajā braucienā klasificēts 15. vietā.

Svētdiena sākās ļoti cerīgi, jo visu nakti bija stipri lijis, bet pirms brauciena trase jau atkal bija gandrīz sausa. Startā notika smaga avārija, kad Vācijas sportists L.Engstlers “uzskrēja” virsū neveiksmīgi startējušā Itālijas sportista E.Beteras auto un gandrīz aizķēra arī Zviedra pilotēto mašīnu. Jebkurā gadījumā brauciens izvērtās ļoti interesants, jo tā vidū nedaudz sāka smidzināt lietus, kas izraisīja vairākas sagriešanās un arī vairāku sportistu izstāšanos no tālākās cīņas. Valters aizvadīja šo braucienu cieši sekojot Lietuvas sportistam un ik pa laikam cīnoties ar konkurentiem no Zviedrijas, Ungārijas, Čehijas un Norvēģijas, mainoties ar tiem vietām. Dažus apļus pirms finiša Zviedrijas pārstāve J.Backmane izstūma no trases Ķīnas sportistu Z.Zungu, kā rezultātā trasē izbrauca drošības mašīna, kas devās malā tikai vienu apli pirms finiša. Šajā pēdējā aplī daudzi sportisti cīnījās par savām pozīcijām un savstarpēji vairākkārt viens otru apdzina. Valteram izdevās finišu sasniegt augstajā desmitajā vietā, kas, ņemot vērā viņa nelielo pieredzi TCR klasē un jauno vecumu, kā arī īrētā auto specifikāciju, ir ļoti labs rezultāts. Valtera labo sniegumu ir pamanījušas vairākas vadošas TCR komandas un cerams, ka tas pavērs labas turpmākās autosporta karjeras izaugsmes iespējas arī nākotnē. Jāpiezīmē, ka TCR klase ir pati straujāk augošā un populārākā autošosejas klase – visā pasaulē šobrīd jau pārdotas vairāk nekā 500 šīs ar 2.0 litru turbomotoriem aprīkotās 350 zirgspēkus jaudīgās sporta automašīnas.

FIA šīs sacensības pēc to satura vēlas pielīdzināt olimpiskajām spēlēm autosportā. Tās norisinājās sešās disciplīnās – autošosejā jeb “Touring Car”, driftā, kartinga slalomā, “Formulā 4”, digitālajā motoru sportā un GT autošosejas klasē. Katra valsts varēja pieteikt pa vienam labākajam sportistam vai komandai katrā no augstākminētajām klasēm.

Informāciju sagatavoja:
Aigars Zviedris

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool