Zem „RE Autoclub” karoga, Krievijā startēs somu sportisti Harijs Rovanpera un Jouni Ampuja

08/02/2013 |

Info: Sanda Brūna, „RE Autoclub” komunikāciju departaments

Somijas autosportisti Harijs Rovanpera/Jouni Naeri un Jouni Ampuja/Tapio Suominens sadarbībā ar Latvijas rallijreida komandu „RE Autoclub” pirmo reizi piedalīsies pirmajā Krievijas ralljireida čempionātā  „Krievijas baja – Ziemeļu mežs 2013”.

Rallijreids “Krievijas baja – Ziemeļu mežs 2013” norisināsies no 15. līdz 16.februārim Sanktpēterburgas apkaimē un vienlaicīgi ar Krievijas čempionāta posmu, tas pretendē uz vietu Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Pasaules kausa 2014. gada kalendārā.

Savas karjeras laikā pasaulslavenais Rovanpera ir stāvējis uz 15 čempionu podiumiem, piedalījies vairāk kā 100 WRC posmos visā pasaulē un pašmāju rallijos, kā arī ņēmis dalību tādās Ziemeļamerikas bajās kā „Mint 400 Las Vegas”, „Baja 500 Mexico” un „Baja 1000 Mexico”.

Pēc ilgāka klusuma perioda Harijs Rovanpera par atgriešanos motorsporta sacensībās: “Šī man būs pilnīgi jauna pieredze – pirmo reizi piedalīšos sacensībās ar šāda veida automašīnu, pirmo reizi sadarbojos ar Latvijas komandu “RE Autoclub” un pirmo reizi piedalīšos sacensībās Krievijā. Man patiesi patīk šī ideja – rallijreids Krievijā ziemas laikā. Es īsti pat nezinu, ko sagaidīt, bet viennozīmīgi esmu atvērts šai jaunajai pieredzei un gatavs jauniem izaicinājumiem.” Rovanpera sacensībās piedalīsies ar savu ilggadējo stūrmani Jouni Naeri (Jouni Närhi).

Kā otrās ekipāžas pilots startēs Jouni Ampuja, kura kontā ir vairāk kā 200 dažādi ralliji Somijā un Eiropā. Šobrīd Ampuja ir Juha Kankkunena braukšanas akadēmijas galvenais instruktors. Jouni Ampujas stūrmanis būs Tapio Suominens, kurš līdz šim vairāk ir bijis pazīstams kā sekmīgs klasiskā rallija stūrmanis, asistējot Tonijam Gardemeisteram pasaules čempionāta posmos, un pirmo reizi kā pilots rallijreidā startēja starptautiskajā „Riga Baja 2012” rallijreidā, izcīnot otro vietu kopvērtējumā.

Harija Rovenperas ekipāža Krievijas bajā startēs ar „Mitsubishi Pajero L2” automašīnu, bet Jouni Ampujas ekipāžas rīcībā būs „Mitsubishi Pajero MPR6” spēkrats, kas savulaik triumfēja prestižājā Dakāras maratona rallijā.

„Jau pērn „RE Autoclub” uzsāka sadarbību ar somu sportistiem -Toniju Gardemeisteru un Tapio Suominenu. Tāpēc arī šogad ir plāntots turpināt un paplašināt sadarbību ar somu rallija braucējiem,” atzīst Roberts Elbakjans, „RE Autoclub” direktors.

„RE Autoclub” komanda jau 13 gadus piedalās dažādās rallijreida sacensībās visā pasaulē. 2012.gadā „RE Autoclub” pārņēma Mitsubishi sporta nodaļas ražotni, kurai ir 12 gadu uzvaru tehnoloģijas, kas joprojām ļauj sagatavot vadošās automašīnas tādām rallijreida sacensībām kā prestižajam Dakāras maratona rallijam, Pasaules kausam u.c. sacensībām.

Krievijas Baja „Ziemeļu Mežs 2013” norisināsies kalnu slēpošanas kūrortā „Igora”, Sanktpēterburgas reģionā. „Ziemeļu mežs 2013” ir Krievijas motorsporta sezonas atklāšanas pasākums, un tas ir viens no populārākajiem pasākumiem Krievijā, kura sacensību trase virzās pa visievērojamākajiem un skaistākajiem Sanktpēterburgas reģionu līkumainajiem meža ceļiem, kurus ieskauj sniegiem klāti priežu meži.

Jau vairākus gadus šeit ir piedalījušies tādi vadošie Krievijas auto sportisti kā Boris Gadasins, Ruslans Misikovs, Leonīds Novickis. Kad šīs sacensības kļuva starptautiskas, tajās ņēma dalību arī tādi populāri ārvalstu sportisti kā Kristians Lavielle (Christian Lavieille), Etjēns Smulevics (Etienne Smulevici), Dominiks Hauzijevs (Dominique Housieaux), Miroslavs Zapletāls (Miroslav Zapletal) un Kšištofs Holovčiks (Krzysztof Holowczyz).

Krievijas baja „Ziemeļu mežs 2013” norisināsies sekojošās starptautiskās ieskaites grupās – T1 (pārbūvētu/uzlabotu automašīnu klase) un T2 (standarta automašīnu klase), un Krievijas čempionāta un Krievijas kausa rallijreidā četrās ieskaites grupās: T1 (pārbūvētu/uzlabotu automašīnu klase), T2 (standarta automašīnu klase), nacionālajā un reidsport klasē.

Vairāk informācijas par Krievijas baju www.northern-forest.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool