Latviešu sportisti startēs Igaunijas rallijkrosa čempionātā

11/05/2019 |

Foto: Autocross.lv

Šodien, 11. maijā Elvā, Kulbilohu trasē startēs Igaunijas rallijkrosa čempionāts. Pirmajā posmā uz starta trīs Latvijas braucēji – “Super 1600” klasē Arnis Odiņš, “Touringcar” cīņā Kristaps Grunte, bet “Supercar” klasē cīņā dosies Jānis Veģeris.

Latvieši uzsāk Igaunijas čempionātu, kurā paredzēts startēt ar visu posmu programmu. Ar zināmu stabilitātes sajūtu uz sacīksti dodas Veģeris, kurš ar savu “Citroen” aizvadījis rallijkrosu Polijā, testu dienu Igaunijā un pirmo Latvijas rallijkrosa čempionāta posmu, bet ar “Audi” veicis Latvijas ziemas un pirmo vasaras autokrosu. Tieši Biķerniekos gūts šī gada līdz šim svarīgākais panākums – uzvara Latvijas rallijkrosa pirmajā posmā “RX Open” klasē.

Arnis Odiņš joprojām netiek pie ziemā iegādātā “Peugeot 207” automobiļa – tas iesprūdis gatavošanas procesā pie speciālistiem Lietuvā. Jau Latvijas čempionāta posmā Rīgā Arnis startēja ar īrētu Jāņa Spundiņa iepriekšējos gados izmantoto “Honda Civic”. Kurioza situācija – komanda Andim Ūtēnam izīrēja “VAZ 2108”, bet pašam Odiņam nācās pēdējā brīdī meklēt citu mašīnu pašam sev.

Elvā Arnis cīnīsies ar Ūtēna Rīgā pilotēto “VAZ 2108”. Tam pēc Biķerniekiem bijušas tehniskas problēmas, kuras nedēļas laikā izdevies novērst.

Kristapam Gruntem šī būs pirmā šīs sezonas rallijkrosa sacīkste, jo viņš Rīgas posmam, lai arī bija pieteikts “Open RX” klasē, tomēr pēdējā brīdī bija spiests atsaukt dalību. Neskatoties uz to, Kristaps var izrādīties svarīgs spēlētājs Igaunijas čempionāta pirmajā posmā.

Provizoriskais dalībnieku saraksts vēsta, ka “Super 1600” klasē startam gatavojas desmit dalībnieki, plus septiņi “Junior 1600” braucēji. “Touringcar” plānotais dalībnieku skaits ir 13, “Supercar” klasē – pieci braucēji.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool