Kristofersonam jau piektā uzvara sešos posmos

11/06/2018 |

Foto: World RX

Johans Kristofersons ir nostiprinājis savu vadību 2018. gada pasaules rallijkrosa čempionāta kopvērtējumā, Norvēģijas posmā izcīnot savu sezonas ceturto uzvaru.

PSRX Volkswagen Sweden pilots visu nedēļas nogali bija lieliskā formā, uzvarot visos kvalifikācijas braucienos, savā pusfinālā un arī finālā. Šī ir tikai otrā reize World RX vēsturē kad kāds pilots izcīna maksimālo punktu skaitu, pēc Andreasa Bakeruda panākuma Norvēģijā pirms diviem gadiem.

Startējot no pirmās starta vietas, Kristofersons fināla pirmajā līkumā iebrauca kā līderis, tieši priekšā komandas biedram Peteram Solbergam, kamēr Matiass Ekstroms un Kevins Hansens izvēlējās veikt Džokera apli.

Timijs Hansens un mājinieku cerība Bakeruds savā starpā saskrējās, kā rezultātā abi piloti apstājās pirmā līkuma iekšmalā, gandrīz aizķerot arī Kristofersonu.

No tā brīža, brauciens bija cīņa par rezultātu starp Kristofersonu un Ekstromu, atstarpei te augot te samazinoties, līdz pagājušā gada čempions nedaudz atrāvās un pēc pēdējā aplī veiktā džokera apļa izbrauca trasē pārliecinošā vadībā.

Neraugoties uz to ka neizdevās uzvarēt, Ekstroma otrā ļāva viņam pirmo reizi šosezon kāpt uz goda pjedestāla, bet norvēģis Solbergs finišēja trešais, parūpējoties ka savā mājas posmā karogkātā tiek pacelts arī Norvēģijas karogs.

Šosezon otro reizi iekļūstot finālā, Kevins Hansens posmu noslēdza ceturtajā vietā, būdams ātrākais no Team Peugeot Hansen braucējiem un uzrādot savu labāko rezultātu kopš 2016. gada Vācijas posma. Timijs Hansens veiksmīgāk atguvās no kontakta ar Bakerudu un finišēja piektais.

Par nelielu pārsteigumu pirms skandināvu pārstāvētā fināla parūpējās Sebastjēns Lēbs, kurš savā pusfināla braucienā izcīnīja vien ceturto vietu. Francijas pārstāvis šogad visos posmos bija kāpis uz goda pjedestāla, un šis rezultāts noteikti ietekmēs viņa cerības cīnīties par čempiona titulu, savā pusfināla braucienā piekāpjoties Kristofersonam, Solbergam un Bakerudam.

Viņa neveiksme, apvienojumā ar Kristofersona perfekto nedēļas nogali, kopvērtējuma atstatumu palielinājusi līdz 31 punktam. Trešajā vietā, vien divus punktus aiz Lēba, atrodas Solbergs. Bakeruds un Ekstroms ieņem, attiecīgi, ceturto un piekto vietu, 38 un 41 punktu aiz līdera.

PČ kopvērtējums:

Pilots Punkti
Sweden Johan Kristoffersson 135
France Sébastien Loeb 104
Norway Petter Solberg 102
Norway Andreas Bakkerud 101
Sweden Mattias Ekström 97
Sweden Timmy Hansen 94
Finland Niclas Grönholm 66
Sweden Kevin Hansen 61
Latvia Jānis Baumanis 41
Sweden Robin Larsson 40
Sweden Kevin Eriksson 36
Russia Timur Timerzyanov 34
France Guerlain Chicherit 31
France Jérôme Grosset-Janin 28
Norway Tommy Rustad 13
Sweden Anton Marklund 7
Belgium Grégoire Demoustier 5
Belgium François Duval 4
United Kingdom Oliver Bennett 3
Finland Joni-Pekka Rajala 1
United Kingdom Mark Higgins 1
Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool