FIA uzsāk projektu “Meitenes trasē – uzlecošās zvaigznes”

03/02/2020 |

Pēc veiksmīgajām FIA (Starptautiskās Automobiļu federācijas) “Meitenes trasē” aktivitātēm visā pasaulē, kas norisinās, lai palielinātu autosportā iesaistīto sieviešu skaitu, FIA “Sievietes autosportā” komisija piedāvā talantīgām jaunajām sportistēm reālas iespējas gūt panākumus autosportista karjerā pasaules līmenī, attīstot jaunu, spēcīgu ceļu: FIA “Meitenes trasē – uzlecošās zvaigznes.”

Jaunais projekts ir izveidots, lai atbalstītu sportistes un sniegtu iespēju tiekties uz savu profesionālo karjeru autosportā. Dažādas aktivitātes trasē un ārpus tās nodrošinās to, ka meitenes iegūs svarīgas tehniskās, kā arī braukšanas prasmes, kas vajadzīgas, lai sasniegtu progresu autosportā. Labākās tiks apbalvotas ar vienreizēju iespēju.

Projekta galvenie mērķi ir veicināt lielāku meiteņu iesaisti autosporta sacensībās, atrast labākos talantus starp sportistēm – meitenēm, iedvesmot nākamo paaudzi, kā arī mainīt esošo izpratni par meitenēm un sievietēm autosportā!

Projekts, sākotnēji tiek veltīts jaunajām un talantīgajām kartinga disciplīnas braucējām vecumā no 12 līdz 15 gadiem (dzimušas 2005. – 2008. gadā). Katra FIA pārstāvošās valsts federācija būs atbildīga par savu nacionālo talantu atlasi un paziņošanu FIA līdz 2020. gada 14. februārim. Pēc sākotnējās atlases, pamatojoties uz pretendentu CV, FIA aicinās meitenes uz pārrunām 2020. gada martā. Pēc tikšanās 12 meitenes tiks aicinātas uz pirmo treniņnometni martā – mācību nometne, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta braukšanas tehnikai, fiziskajai sagatavotībai un komunikācijas prasmēm – tiks nodrošināti kartingi. Augustā tiks organizēta otrā treniņnometne, kurā tāpat, kā pirmajā, galvenā uzmanība tiks pievērsta braukšanas tehnikai, fiziskajai sagatavotībai un komunikācijas prasmēm, bet šoreiz meitenēm būs jābrauc jau ar Formula 4 automašīnām – šajā posmā tiks izvēlētas četras labākās braucējas.

Formula 1 komandas atlase – oktobrī labākās četras braucējas apmeklēs vienas nedēļas apmācības un piedalīsies galīgajā atlasē. Būtiska atlases sastāvdaļa būs braukšanas prasmju pārbaude ar Formula 4 automašīnu. Decembri tiks paziņota labākā braucēja, kura tiks apbalvota ar viena gada līgumu (ar iespēju pagarināt) ar Formula 1 komandu, kas 2021. gada sezonā ietvers dalību Formula 4 čempionātā.

FIA un Formula 1 komandu partnerība nodrošinās mācību un attīstības programmu, kas ietvers dažādu prasmju apguvi – zināšanas par braukšanu un sportu, komunikācija un sponsorēšana, fiziskā sagatavotība, garīgā apmācība, juridiskās un tehniskās zināšanas, kā arī citas.

Latvijas Automobiļu federācija aicina pieteikties meitenēm vecumā no 12 līdz 15 gadiem, kuras pagājušajā gadā ir startējušas kartinga disciplīnā ar Latvijas Automobiļu federācija licenci. Saziņai: Linda Medne, LAF ģenerālsekretāre – “[email protected]”; tel. nr. +371 29122228.

Informāciju sagatavoja:
www.laf.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool